המו"מ להקמת ממשלת אחדות יתחדש בקרוב

לטענת גורמים במפלגה הדבר יקרה מיד לאחר סגירת התיק הפלילי נגד הרצוג. בתוך כך, סבב חלוקת תיקים פנימי צפוי בימים הקרובים {בליכוד מעריכים}

לקראת הרחבת הממשלה? דריכות בליכוד לקראת סבב חלוקת תיקים מחודש בתוך המפלגה. ע"פ דיווחים בכלי התקשורת השונים ח"כ צחי הנגבי יתמנה לשר בממשלה ואילו השרים חיים כץ ויריב לוין יזכו לשדרוג.

העיתון 'ישראל היום' מדווח הבוקר כי השר חיים כץ עשוי להתמנות, נוסף על היותו שר הרווחה, גם למחזיק תיק העבודה, וזאת על חשבון תיק הכלכלה שממנו תקוצץ האחריות על לשכת התעסוקה. הנגבי בשלב זה לא מיועד לתיק הכלכלה אלא לתפקיד אחר כמו שר התיירות או שר ללא תיק; זאת במקרה ששר התיירות הנוכחי, יריב לוין, יסכים לעזוב את משרד התיירות לטובת תיק הכלכלה המקוצץ.

בנוסף, מספר ח"כים "פשוטים" צפויים להשתדרג לתפקיד יושבי ראש ועדות.

גם בסבב התיקים הנוכחי מתכוון נתניהו להשאיר את תיק החוץ תחת מאחריותו וההערכה במפלגה היא כי נתניהו מייעד אותו להרצוג בבוא העת. גורמים בלשכת רה"מ רומזים כי המגעים להצטרפותה של מפלגת המחנ"צ לממשלה יחודשו בשבועות הקרובים, מיד עם סגירת התיק הפלילי נגד הרצוג.

בליכוד מדברים בגלוי על התרחיש המדובר ולפי שעה מעניקים לו גיבוי."דווקא עכשיו ממשלת אחדות. צריך לומר בכנות: גל הטרור הנוכחי מחריף את הקיטוב הפוליטי הפנימי בישראל, ומצד שני אותו קיטוב רק מקשה עוד יותר את ההתמודדות מול גל הטרור הזה. מעגל קסמים מסוכן. לדעתי, גם הרצוג וגם ליברמן היו יכולים להצטרף לממשלת אחדות", אמרה ח"כ ענת ברקו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.