בליכוד עוקצים את לפיד: "מבקשים ממי ששירת בעיתון "במחנה" שלא יפריע"

"בניגוד לדבריו ההזויים, ההחלטה לפרסם את הארכיון הגרעיני של איראן התקבלה במשותף על ידי כל הגורמים הביטחוניים הרלוונטיים" טענו בליכוד

בליכוד תוקפים את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שתקף את רה"מ על החלטתו להציג בשידור חי את הארכיון המודיעיני שתפס המוסד במקום מסתורי באיראן. "אפילו בנושא בעל משמעות לביטחונה של ישראל, יאיר לפיד מעדיף לצייץ ולקשקש מטעמים פוליטיים", הגיבו בליכוד.

"בניגוד לדבריו ההזויים, ההחלטה לפרסם את הארכיון הגרעיני של איראן התקבלה במשותף על ידי כל הגורמים הביטחוניים הרלוונטיים" טענו בליכוד והוסיפו עקיצה לעברו הדל של לפיד, "כשהניסיון הצבאי שלך מסתכם בשירות בעיתון ״במחנה״, זה מה שיוצא. מוטב שמי שלא עוזר, לפחות לא יפריע.

מוקדם יותר, יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, מתח היום ביקורת במליאת הכנסת על חשיפת מסמכי הגרעין של איראן: אני הייתי נגד הסכם הגרעין. הוא הסכם רע. שיתפתי פעולה מהאופוזיציה נגד ההסכם. אבל המצגת של נתניהו הייתה טעות שגרמה נזק למטרה הזאת.

הוא טעה טעות מקצועית שנוגעת לשיקול הדעת שלו בנושא של ביטחון לאומי מהמעלה הראשונה. מה שמדאיג עוד יותר שזו לא הטעות הראשונה או היחידה בזמן האחרון. נתניהו היום עושה טעויות שהוא לא עשה בעבר.

"ראש הממשלה וראש המוסד היו צריכים לצאת לסיבוב בבית הלבן, בבונדסטאג ובקהילה הבינלאומית ולהציג להם את החומרים בפורומים סגורים ומחויבות כזאת של ראש ממשלת ישראל מול ראש הממשלה הבריטי היא אפקט הרבה יותר דרמטי מבחינת המחויבות שלהם של מה שמעסיק אותנו מול האיראנים", טען לפיד.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.