בלילה: שתי רקטות נורו מרצועת עזה

נקמת ארגוני הטרור על אירועי דומא? שתי רקטות נורו הלילה מרצועת עזה לעבר ישראל והתפוצצו בסמוך לגבול

הפלסטינים נוקמים על אירועי דומא? שתי רקטות נורו אמש סמוך לחצות ממרכז רצועת עזה. למרות הירי, לא הופעלה אזעקה בשטח ישראל, ומצה"ל נמסר כי הרקטות נפלו בסמוך לגדר. לא דווח על נזק או נפגעים מהירי.

לפי שעה צה"ל טרם הגיב על השיגור לעבר שטח ישראל, אולם על סמך תקדימי העבר ניתן להעריך כי גם הפעם יגיב צה"ל בתקיפה מלית של יעדי טרור ברצועה.

יצוין כי בימים האחרונים איימו ארגוני הטרור ברצועה לנקום את מות התינוקת הפלסטינית שנשרפה בהצתת בית בדומא – ככל הנראה על ידי טרוריסטים יהודיים. על אף האמור, במערכת הביטחון לא שוללים את האפשרות כי מדובר בעוד אירוע ירי מינורי ושגרתי – כזה שמתרחש מידי כמה שבועות בתקופה האחרונה.

כזכור, בחודשים האחרונים אירעו מספר אירועים בהם נורו טילים ורקטות משטח הרצועה לעבר ישראל. בכל המקרים לא דווח על ירי או נזק.

מדובר בשיגורים שמתבצעים ע"י ארגוני טרור המזוהים עם דאע"ש ומבקשים להביך את חמאס המעוניין בשמירת השקט מול ישראל.

כזכור, במסגרת המאבקים הפנימיים ברצועה פורסם לפני מספר שבועות כי שישה כלי רכב של ארגוני הטרור חמאס וג'יהאד עלו באש. באופן מפתיע האצבע לא הופנתה לישראל כאחראית לאירועים. זאת משום שמבצעי הפעולה הם – כפי הנראה – אנשי דאע"ש החותרים תחת שלטון חמאס ברצועה.

בתוך כך, אירוע נוסף התרחש אמש בגבול בין ישראל למצרים כאשר כעשרה מסתננים חצו את גדר הגבול מסיני באזור ניצנה ונתפסו על ידי כוח צה"ל. שלושה מהם נפצעו בנסיבות אשר טרם הובררו והועברו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע. יתר המסתננים הועברו למתקן הכליאה סהרונים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.