בלי אנגלית ומתמטיקה: הממשלה אישרה את ביטול לימודי הליב"ה

לאחר ההסכם עם יהדות התורה, ועדת השרים החליטה על ביטול החוק של הממשלה הקודמת והסרת החובה ללמד מתמטיקה, מדעים ואנגלית במוסדות החרדיים , השר אקוניס נטש את הישיבה: "שגיאה, כל תלמידי ישראל צריכים ללמוד אנגלית

ההסכם הקואליציוני עם יהדות התורה מגיע היום לכדי מימוש: ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) הצעת חוק שמבטלת את חובת לימודי הליבה במוסדות החרדים, ההחלטה התקבלה ברוב קולות, חרף הביקורת.

שר המדע אופיר אקוניס (ליכוד) היחיד שנעדר עזב במחאה את הישיבה ולא השתתף בהצבעה. "אני בעד שכל ילדי ישראל ילמדו אנגלית, מתמטיקה ומדעים. זה הדבר הנכון והצודק שמשמר את ילדי ישראל והמדינה כולה כמדינה פורצת דרך ומובילת חדשנות בכל העולם. הביטול הזה הוא שגיאה", אמר שר המדע.

המשמעות של ביטול חוק לימודי הליבה, הוא שהמוסדות החרדים לא ילמדו אנגלית, מדעים ומתמטיקה בהיקף של 10 שעות שבועיות, וזאת כתנאי לקבלת תקציבים.

יו"ר האופוזיציה  יצחק הרצוג תקף את השר בנט בעקבות  ביטול לימודי הליבה, "לימודי הליבה הם לא עניין לחקיקת בזק פחדנית. השר נפתלי "5 יחידות" בנט, מי שהפך את קמפיין לימודי המתמטיקה לדגל של משרד החינוך, עוצם עיניים ושוכח כמה חשובים מקצועות הליבה.

הניסיון לכפות על החברה החרדית תהליכים הוא ניסיון שנועד לכישלון. מעולם לא האמנתי בכך. לא בגיוס, לא בחינוך, לא ביחסי דת ומדינה. אבל יש פער עצום בין ניסיון להתמודד עם הנושא וההשלכות שלו על שוק העבודה, על מערכת החינוך, על עתיד הכלכלה והחברה שלנו לבין זריקת האחריות המביכה שבנט וביבי בחרו בה ובועטת אותנו חזרה אחורה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.