בלי אתיופים: 'העדה' הקפיא את ההכשר ליקבי ברקן

בד"ץ הקפיא את מתן הכשרות ליקבי ברקן. זאת לאחר שקבוצת טמפו והיקב החזירו את כל העובדים בני העדה האתיופית לתפקידיהם המקוריים במחלקות ייצור היין – כך חשף הערב אורייה אלקיים.

בד"ץ הקפיא את מתן הכשרות ליקבי ברקן. זאת לאחר שקבוצת טמפו והיקב החזירו את כל העובדים בני העדה האתיופית לתפקידיהם המקוריים במחלקות ייצור היין – כך חשף הערב אורייה אלקיים.

כזכור, תחקיר "כאן חדשות" חשף כיצד נאסר על עובדים ותיקים ביקב, ממוצא אתיופי, לגעת ביין, בגלל דרישה שהציב בד"ץ העדה החרדית. מנכ"ל טמפו הסביר לעובד: "לכולם יש ערכים, אבל בסוף ביזנס זה ביזנס".

הרב הראשי ליוצאי אתיופיה בישראל הגיע להודות לראשון לציון על תמיכתו ועמידתו האיתנה לצד לימין בני העדה לאחר שיצא כנגד העדה החרדית שהחליטה שלא להעסיק אתיופים ביקבי ברקן

הרב ראובן וובשת הודה לראשון לציון בשם כל בני העדה האתיופית על עמידתו האיתנה לצד בני העדה בשל הסערה שהתרחשה בשבוע האחרון ובפגישה הזכיר הראשון לציון לרב וובשת את פסיקתו ההיסטורית של אביו מרן הראשון לציון הגר"ע יוסף זצ"ל שהובילה ואיפשרה את העלאת יהדות אתיופיה לישראל.

במהלך הפגישה הציג הרב וובשת לראשון לציון את הספר ילקוט יוסף מתורגם לשפה האמהרית שיצא בקרוב וסיפר לרב את הביקוש הגדול לפסקיו של הראשון לציון בקרב בני העדה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ומה איכפת להם להתגייר לחומרא? לא רוצים - אני מכבד, אבל שלא יתלוננו

  הבד"ץ לא מרחיק אותם בגלל צבע עורם חלילה אלא בגלל הפולמוס ההלכתי סביב סוגית ייחוסם. כל נסיון להציג זאת כאפליה גזענית הוא עלילה זדונית. לו התגיירו לא היו מורחקים כלל. הבד"ץ זה ביזנס, והם רוצים שציבור רחב ככל האפשר יצרוך מוצרים תחת השגחתם. לכן הם צריכים להתחשב גם בדעות המחמירות. גם היקב מבין את זה היטב.

  אם אני אחליט על עצמי שאני רופא ואעניק טיפולים לאנשים אני עלול למצוא את עצמי מאחורי סורג ובריח. בגלל שאתה יכול לחשוב על עצמך מה שאתה רוצה. אבל ברגע שאתה זקוק להכרה מאחרים – זה יהיה לפי הפרמטרים שלהם, לא שלך.

  האתיופים יכולים לחשוב או אפילו לדעת שהם יהודים. גם הרב הראשי חפשי לגבש את עמדתו הפרטית בנושא. אבל לאיש אין שליטה על דעתם של הלקוחות בנושא. הם דורשים יין כשר לכל השיטות.

  בן פלת |
  הגב