"דר בלאט" בקריאה לקוראים "שילחו מחאה לגדולי ישראל"

העיתון "דר בלאט"  פרסם כתובת של גדולי ישראל בקריאה לקוראים לשלוח מכתבי מחאה בעניין "גזרת הגיוס", במערכת מצפים לאלפי מכתבים שיגיעו אל בתי הגדולים

 

העיתון החרדי באידיש ״דר בלאט״ היוצא לאור בארצות הברית פירסם בעמוד השער שלו תמונות של תשעה רבנים בצירוף כתובת למשלוח דואר שאינם תומכים במאבקם נגד הגיוס וקוראים למנויים לשגר אליהם מכתבי מחאה.

בראש הרשימה נמצא ראש הישיבה הגאון הגדול הרב אהרון לייב שטיינמן שליט״א, אחריו הגר״י אדלשטיין, הרב ברוך מרדכי אזרחי, הרב הירש הרב פילץ הרב ווייסבעקער הרב לנדאו מבני ברק הרב דוד כהן והרב בראזווסקי.

יצויין כי רשימת הרבנים זהה לרשימת הרבנים שקיבלו לפני כשבוע מכתב מגדולי תורה בארצות הברית לעורר את עניין המאבק בגיוס. במערכת העיתון מצפים לאלפי מכתבים שיגיעו אל בתי הגדולים על ידי הקוראים, אין ספק כי קריאה ל״הטרדה במכתבים״ נגד גדולי ישראל היא עליית מדרגה במאבקם נגד הגיוס.

 

 

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. וְיָתֵד תִּהְיֶה לְךָ וכו' וְכִסִּיתָ אֶת צֵאָתֶךָ.

    העיתון של יתד נאמן אחרי המהפך ולפני תיקון חוק הגיוס (במרכעות) כתבו בשם מרן הרב שטינמן ש-חוק יעדים ומכסות זה גזירת שמד וזימה ונלחם בכל הכח עד שלא יהיה מצב כזה שאפילו בחור אחד מישיבה לא יוכל לשבת וללמוד וכל שכן יותר מאחד.

    מציגים עשרות קלסרים של אלפי!!! בחורים חרדים שהתגיסו, אז אפי' אם יתרצו על 500 בחורים תירוצים מתירוצים שונים אבל מה אם שאר "אלפי" בחורים בנחל החרדי של זימה. אין מה לעשות כהיום זה היתד שלנו, לקיים מה שנאמר: וְיָתֵד תִּהְיֶה לְךָ וכו' וְכִסִּיתָ אֶת צֵאָתֶךָ.

    לקיים בנו חכמי ישראל |
    הגב