בלי בושה: לפיד רומס ברגל גסה את השבת (וידאו)

שר האוצר יאיר לפיד כינס מסיבת עיתונאים בעיצומה של השבת והכריז: "אנחנו קרובים להסכמות על התקציב". צפו

 בלי כבוד: שר האוצר לפיד רמס ברגל גסה את קדושת השבת –  ובעיצומה של השבת הקדושה כינס מסיבת עיתונאים בפתח ביתו בתל אביב.
לפיד הודיע כי מחר יפגוש את ראש הממשלה להמשך העבודה על תקציב 2015.
 צפו בלפיד מחלל את השבת – צילום: רשת

 "יש תהליך עבודה מסודר שהמטרה שלו היא להביא את התקציב בהקדם האפשרי". בימים האחרונים פעלו צוותים משותפים מטעם לפיד ונתניהו מסביב לשעון כדי לגבש את ההסכמות ובמסגרתן מסתמן שתאושר תוכנית הפטור ממע"מ 0 לדירה ראשונה ולא יועלו מסים.
לפי המתווה שעליו סיכמו נתניהו ולפיד, מסתמן שתקציב הביטחון יגדל בשנה הבאה בכ-6-7 מיליארד שקלים, 2.5 מיליארד שקלים יותר ממה שהציע לפיד, ו -11 מיליארד שקלים פחות ממה שדרשו שר הביטחון משה יעלון והרמטכ"ל בני גנץ. זאת, בנוסף למימון כול עלויות הלחימה במסגרת מבצע "צוק איתן", שיועברו למערכת הביטחון עוד השנה.
 לפיד סירב להתייחס לחוק מע"מ אפס אך לגבי התקציב אישר כי "אנחנו מעריכים שאנחנו קרובים להסכמות. המטרה היא להגיש את התקציב לממשלה בהקדם האפשרי כדי לעבור הלאה ולהתקדם ולשפר את כלכלת ישראל ואת מצבם של אזרחי ישראל".
גורמים חרדים מותחים ביקורת חריפה על שר האוצר לפיד: "על מה הבהילות והדחף לקיים מסיבת עיתונאים בעיצומה של השבת, כנראה, מוסיפים הגורמים, כי קרב ההישרדות הפוליטית של לפיד לא מאפשר לו להתאפק מספר שעות עם ההודעה "הדרמטית" עד לצאת השבת".
מלבד זאת, גם כתבי הכלכלה לא אהבו את קיום מסיבת העיתונאים בשבת, כתב כלכליסט מיקי פלד כתב: "עוד מעט אספור 7 שנים בתפקיד ככתב בכלכליסט, ודבר כזה עוד לא חוויתי. שר האוצר מזמין את התקשורת לביתו בהתרעה קצרה ביום שבת כדי להתייחס לתקציב המדינה ולדירוג האשראי של ישראל והתקשורת כמובן מגיעה, בציפייה לאמירה דרמטית שמצדיקה בהילות שכזו.
ומה? כלום. שום דבר. דקה וארבעים ושתיים שניות ארך הסינק, עם שאלה וחצי שבקושי נדחפו פנימה ולא ניתנה עליהם תשובה סבירה. הייתי כותב מה לפיד אמר אבל האמת שאין טעם. רק צבר קלישאות על חוזק הכלכלה הישראלית, כמובן שהתקציב הבא יהיה חברתי ואיזה כיף לנו. דבש. מביך".
גם יו"ר מר"צ זהבה גלאון לא חסכה ביקורת וכתבה: "בזמן שאתם נהנים מיום המנוחה שלכם, שר האוצר, יאיר לפיד, החליט לשלוף מבתיהם באמצע השבת את כל הכתבים הכלכליים ולזמן אותם לחניה בכניסה לבית שלו בתל אביב כדי שישמעו אותו מקריא הודעה חסרת חשיבות שבה הוא מהלל את אישרור דירוג האשראי של ישראל על ידי חברת S&P. ההקראה ארכה בדיוק דקה וחצי, אבל זה בהחלט הספיק כדי להרוס את השבת של הצלמים והכתבים שנאלצו להגיע כדי לשמוע את מוצא פיו של כבוד שר האוצר", כתבה הערב (שבת) יו"ר מרצ, זהבה גלאון, בדף הפייסבוק שלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.