בלי חיות טמאות: כך מגדלים ילדים בחב"ד (תמונות)

איך מתמודדים בחב"ד עם הוראת הרבי מליובאוויטש, שלא להציג לילדים תמונות,

ציורים או משחקים ובהם דמויות של חיות לא טהורות? תיעוד מ'מעון חיה מושקא' שנחנך

באחרונה בשדרות על ידי 'כולל חב"ד', מספק את התשובה: אפרוחים, ברווזים, רכבות,

מטוסים ועוד אובייקטים מפארים את הגן. ואיך לא, תמונות של שושלת אדמו"רי חב"ד.

אם שמעתם בחנות משחקים מישהו שמבקש "יש לכם משחקים בלי חיות לא טהורות", סביר להניח שמדובר בחסיד חב"ד. פעמים רבות, קרא הרבי מליובאוויטש להימנע מלתת לילדים ספרים וצעצועים שיש בהם דמויות של חיות לא כשרות. הסיבה, לדברי הרבי, מכיוון שכל דבר שהאדם רואה – נחקק היטב במחשבתו ומשפיע מאוד על נשמתו, ובמיוחד אצל ילדי ישראל שבגיל החינוך.

איך מתמודדים בחב"ד עם הוראת הרבי? ומה עושים במעונות וגני הילדים? לצד תמונות וציורים של אדמו"רי חב"ד, רוכשים משחקים ובהם דמויות של אפרוחים, אווזים, דגים ובעלי חיים טהורים נוספים.

בתיעוד מ'מעון חיה מושקא' (הקרוי על שמה של הרבנית הצדקנית מרת חיה מושקא נ"ע, רעייתו של הרבי מליובאוויטש) שחנך באחרונה 'כולל חב"ד' בשדרות, השקיעו רבות במוצגים בגן, תוך הקפדה מלאה על הוראת הרבי. אגב, זהו המעון הממוגן ביותר בעולם, הנותן מענה לפעוטות המתגוררים בשדרות, מוכת הקאסמים.

בתמונות המוגשות לפניכם, תוכלו לראות את הפריטים שמפארים את הגן: ציורים של "אמא של שבת" ו"אבא של שבת", שעון קיר עם לוגו של "צבאות השם"

(צבא הילדים שהקים הרבי לפני עשרות שנים), "ארון קודש" עם הכיתוב "תורה אורה", סטנדר לימוד, ספר חת"ת (חומש, תהילים, תניא), בובות אפרוחים, ציורים של ילדים עם כיפה, ילדות עם סידורים, נדנדה בצורת ברווז, פמוטות לנרות שבת, כיורים נפרדים ל'חלבי' ו'בשרי', ועוד.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יפה מאוד אבל למה נשותיכם שמות פאות נכריות מגעילות? נראות ממש כפרוצות
    סוסים וחמורים ואפילו חזירים וגמלים יותר כשרים מנשותיכם
    אין מנהיג הבנתי אבל שפיות ונורמליות גם אין ?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב