בלי ריצרץ' – שס תתרסק • אברך ספרדי מבוהל בטור כואב

רק ריצרץ שישכנע את המסורתיים ששווה להצביע שס ישדר מסר של אחדות ופיוס אמיתי שיקרין לבוחרים הנמצאים בשדות את הרצון להמשיך את המהפכה המזרחית

כשהרב עובדיה הקים את שס בשלהי שנות ה-80, חזו הפרשנים הממולחים כי הוא יפלג את היהדות החרדית. בעבר הרי כולם הצביעו רק ג'. למה לפלג את היהדות החרדית? אלא שמה שאז לא הבינו קטני מוחין השכיל מרן בעיני הבדולח שלו הרואות למרחקים להבין: שמסורתיים לא יצביעו למפלגה חרדית כמו יהדות התורה. ולמרות שתקפו אותו על הפילוג, תוצאות האמת שהתפרסמו דאז היכו את כל מבקריו שוק על ירך. מירוחם עד דימונה, ממטולה עד קריית שמונה, ש"ס היכתה בכל הפריפריה וזינקה מ4 ל-6 10 עד הזינוק המטוארי – 17 מנדטים שבסופו של דבר הצילו את היהדות החרדית.

בבחירות האחרונות הרב מאזוז הזהיר כי יש בשס חורים שיבריחו ממנה את המסורתיים שהביא מרן. 1. תדמית שמאלנית שסוחב איתו דרעי מימי אוסלו הארורים. 2. הרחקת הציבור המסורתי והקצנה חרדית מודגשת. 3. עברו הפלילי של דרעי ששב לסורו והסתבך לכאורה שוב בהעלמת מס.

והוא צדק, שס התרסקה, וכעת לצערנו היא כמעט ומתאדה הוופכת ללא רלוונטית.

בחודשים האחרונים אני מתחיל להבין את ההגיון הגאוני של הרב מאזוז: רק שילוב של ריצ'רץ עם ציבור כיפה סרוגה חרדלי יחזיר את האמון לציבור המסורתי – כי זה שס של פעם. אלי ישי מייצג בעיני הציבור את כל מה שדרעי לא. 1. ימני. 2. עממי ומקרב את כולם. 3. ישר ונקי כפים.

במחשבה שנייה: הרב מזוז עושה היום מה שעשה הרב עובדיה בשעתו כשהקים את שס. והאמת שאם לא היינו רודפים את יחד, היא היתה מכניסה לפחות עוד ארבעה ובאמת היינו היום 11 מנדטים.

עם כל האהבה העצומה לשס, תוהה אני כיצד ניתן לעשות שלום אמת מבלי לשלם מחיר: תארו לעצמכם שהרב עובדיה היה נכנע לרדיפה והיה משלים עם יהדות התורה. היינו תקועים עד היום באיזור ה-5 מנדטים.

וחוץ מזה זה אווילי לחשוב שעכשיו אחרי שהרב מזוז רואה שהוא צדק באזהרות שלו, למה שעכשיו יוותר על הריצרץ'. להיפך מבין אותו אם ידרוש יותר. הוא פשוט צדק, ואנחנו הולכים כסומים באפילה .

בראיה מפוכחת יותר: כיום אינני רואה דרך לשמירת המהפכה הספרדית, המשך המאבקים המרים וההשמצות ההדדיות לא יועילו לאיש. רק ריצרץ שישכנע את המסורתיים ששווה להצביע שס למרות הכל. דרעי במקום הראשון, ישי במקום ה-2 ישדר מסר של אחדות ופיוס אמיתי שיקרין לבוחרים הנמצאים בשדות את הרצון להמשיך את המהפכה המזרחית שיביא להמשך קיום חלומו של מרן בה כה חשק.

תחשבו על זה. החתום – ספרדי מבוהל; מעצם ההבנה.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אמת!

  דברי אמת! רק ריצ'רץ' יציל את המצב כיום האבוד של שס, אין מנוס! אם לא ריצ'רץ' בין יחד לשס, אז ירוצו שני המפלגות באופן עצמאי, ומה שיקרה הוא שיחד תצליח ותביא 5-6 מנדטים, ושס 4 או שלא תעבור את אחוז החסימה.
  במקרה של אחדות יהיה פה מסר של אחדות וקירוב, כי כל אחד מביא ופונה לקהל יעד אחר, ובמקרה כזה ההצלחה תיהיה מסחררת ואולי אף יותר מימי שס הטובים.
  אבל שוב: רק ריצ'רץ' יוכל לעזור, ולא שום הסכם אחר.
  בברכת האמת והשלום אהבו.

  בן תורה ספרדי |
  הגב
 2. די-רע כפרעה, מקבל מכות עושה יע'נו שלום להציל את כסאו. והיתה הרווחה והכבד את לבו, אחרי הבחירות יחזור לשתות דם הרבנים. לא להאמין לו!

  די-רע כפרעה, מקבל מכות עושה יע'נו שלום להציל את כסאו. והיתה הרווחה והכבד את לבו, אחרי הבחירות יחזור לשתות דם הרבנים. לא להאמין לו!

  תלמיד מרן |
  הגב
 3. מענין שהאברך המבוהל שייך לצד שהאתר החילוני שלכם משוייך

  ואגב אעלק קול ברמה דואגים לשיעורי תורה וכדומה וכן אלי ישי
  תיראו איזה אתר מלוכלך מחזיקים קול ברמה ואלי ישי במטרה להכפיש את ש"ס

  אני |
  הגב
  • כל הכבוד

   ללא אחדות אמיתית וסילוק דרעי, המפלגה שהצבענו לה תתפורר לצערי

   מגיב 4 השסניק, תמשיך להשמיץ את כל העולם... אתה מומחה בזה |
   הגב