בלניאדו הגיבו בגאווה: "אנחנו פועלים על פי ההלכה" (וידאו)

בעקבות תביעה ייצוגית נגד בית החולים לניאדו בסך 60 מליון שקלים על כך שבית החולים לניאדו בנתניה אינם מעניקים טיפולי פוריות לזוגות לא נשואים, פנו תחקירנים של ערוץ 2 אל בית החולים שענו בגאווה ובלא חת, "אנחנו פועלים על פי ההלכה"

בעקבות תביעה ייצוגית נגד בית החולים לניאדו בסך 60 מליון שקלים על כך שבית החולים לניאדו בנתניה אינם מעניקים טיפולי פוריות לזוגות לא נשואים, פנו תחקירנים של ערוץ 2 אל בית החולים שענו בגאווה ובלא חת, "אנחנו פועלים על פי ההלכה".

צפו בכתבה:

מבית החולים לניאדו נמסר: "לניאדו פועל מעל 30 שנה על פי ההלכה היהודית, הווה אומר כל טיפול רפואי להצלת חיים, הקלת מכאוב, ריפוי וכו' של כל חולה ללא הבדל דת, לאום וגזע מתבצע ללא הגבלה יום ולילה כולל שבתות ומועדים כאשר גם זה על פי העיקרון ההלכתי שאפילו ספק פיקוח נפש דוחה הכל. בהתאם לעיקרון זה טיפולי פוריות מתבצעים אצלנו על פי ההלכה ולזוגות נשואים בלבד".

גם במשרד הבריאות הגיבו על הדברים ואמרו: "מדובר בבית חולים ציבורי המנוהל על ידי עמותה קהילתית. משכך איננו רואים ענין להתערב במדיניות בית החולים, בפרט נוכח העובדה כי קיימות מספר חלופות לקבלת השירות בבתי חולים אחרים המצויים במרחק סביר. יחד עם זאת – על בית החולים לוודא שהמידע אודות מדיניות זו גלוי לציבור המטופלות, על מנת שהמטופלים/ות יוכלו לבחור באופן מודע ומושכל אם לפנות לקבלת טיפול בבית החולים לניאדו או לפנות מראש לבית חולים אחר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.