הגר"ח קנייבסקי: "אפשר ללכת לכותל"(הקלטה)

מרן הגר"ח קנייבסקי נשאל על הליכה לכותל בימים אלו והשיב כי היא מותרת בתנאי שקיימת שמירה משטרתית בדרך {הקלטה בלעדית}

התייחסותם של מרנן ורבנן גדולי הדור למצב הביטחוני ושרשרת הפיגועים בירושלים נמשכת. מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי הכריע היום כי "אפשר ללכת לכותל, אך יש להיזהר וללכת איפה שיש שמירה".

שני יהודים נרצחו ושניים נוספים נפצעו אמש בפיגוע ברחוב הגיא בירושלים, כשהיו בדרכם לכותל המערבי. ההרוגים הם נחמיה לביא ואהרן בנט (בניטה), והפצועים הם רעייתו של בנט, בת 22, שנפצעה באורח קשה, ובנו בן השנתיים, שנפצע באורח קל.

כוח משטרה ומג"ב השתלט על המחבל, שנורה ונהרג במקום. זהו הפיגוע השני בתוך 48 שעות. ראש הממשלה בנימין נתניהו יכנס מחר דיון ביטחוני בקריה בתל-אביב אליו יגיע מיד עם נחיתתו בישראל. במוצאי החג יכנס נתניהו את הקבינט המדיני ביטחוני לדיון בהסלמה.


בהקלטה בלעדית שהגיע לידי 'קוקר' נשמע אחד ממקורביו שואל: "אבא אמר לגבי הכותל שיכולים ללכת אבל יש להיזהר, האם לא ללכת או ללכת בזהירות"? הגר"ח השיב: "שמישהו ישמור".

כמו כן הרב הראשי יצחק יוסף קרא לא לחשוש ולהגיע לכותל: "המצב שבו יום אחרי יום דם יהודים נשפך כמים בארץ ישראל כשכל חטאם הוא היותם יהודים הוא בלתי נסבל.

אני קורא לכל מי שיש בידו, להגיע החל מהלילה, ליל הושענא רבא, ומחר, חג שמחת תורה, אל הכותל המערבי, לקיים את מצוות החג ולהתפלל לשלומם של הפצועים. אין לאפשר מצב בו יהודים יחששו ללכת אל הכותל המערבי. אני קורא לכל הגורמים הנוגעים בדבר להביא למצב בו יהודים יחושו בטוחים בכל חלק מחלקי ארץ ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.