צפו: וידאו מרגש מהתפילות אמש (ד) בציון שמואל הנביא

המקום: ציונו הקדוש של שמואל הנביא, השוכן במרומי כפר ערבי נבי סמואל השוכן בפסגת הר המתנשא לגובה של 884  מטר מעל פני הים הוא חולש על סביבתו, הכוללת את הכפר אל ג'יב בצפון; שכונת רמות מדרום-מזרח; היישוב גבעת זאבמצפון מערב. מפסגת ההר ניתן לראות את כל ירושלים עד הרי גוש עציון מדרום ודרום גוש דן ממערב.

למקום הזה הגיעו ועדיין ממשיכים לנהור רבבות מתפללים, כדי לשפוך צקון לחשם לפני אביהם שבשמים כפי שפורסם כאן בהרחבה אמש (רביעי).

גם הערבים יודעים כי במקום זה שוכנת נשמת הנביא והם נזהרים לכבד את המקום, למרות שיש מדי פעם תקריות, בכל זאת הם לבטח יודעים כי עם שמואל הנביא לא כדאי להתעסק ובטח שלא עם אלו העולים להשתטח על ציונו, ומעשה שהיה במוסלמי שנעל את ציונו של שמואל הנביא כדי שיהודים לא יוכלו להכנס להתפלל שם:

"פעם אחת החדילו הערבים את היהודים מליכנס בטרקלין של שמואל הנביא להתפלל, קם עליהם הצדיק הזה זלה"ה [זכרונו לחיי העולם הבא], וחנק לגרונו למחדיל היהודים מלבוא בתפלתו, ואמר לו: "תחזיר המפתח ליהודים וישקדו על פתחיי, כי הם בניי ולא אתם. מיד החזיר. וזה שמעתי אני בהיותי שם. ונרות דולקים תמיד, וערבים מתנדבים ודולקים". (כך מספר המקובל רבי יצחק לטיף)

‎‎‎

כתבינו אבי שיף היה אמש בציון הקדוש, ותיעד את המוני המתפללים בתוך החדר הקטן שבו שוכנת נשמתו הטהורה של שמואל הנביא. המקום ממש דמה לציון רשב"י , שבו מצטופפים רבבות יהודים מכל המגזרים חסידים וליטאים, חרדים וחילונים מכל המגזרים.

אומר ל"קוקר" יהודי שמגיע לא רק ביום זה כי: "יהודים באים למקום זה  להתפלל כבר שנים רבות ולא רק ביום ההילולא, כי כולם יודעים שממקום זה ניתן להיוושע מיד בכל מה שמבקשים, והוא בדוק ומנוסה".

צפו בוידאו מרגש:
http://vimeo.com/65772794

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.