בלעדי! מועצת כפר יונה יוזמת: מפגש בני נוער חילונים ודתיים עם מסתננים אריתראים – (בפנים המודעה)

זעזוע ותדהמה בקרב בני הישוב כפר יונה על יוזמת המועצה לקיים מפגש עם אריתראים.

לאחר שהועלתה יוזמה של מפגשי יהודים וערבים בתמיכת שרים וחכי"ם ובינהם שר החינוך שי פירון פורסם כי המפגשים יידחו לשנה הבאה עקב חוסר תקציב.

אלא שאם חשבנו כי מפגשים אלו הם היחידיים ההזויים מתוך מידע שהגיע אלינו מתפרסם כי במועצה המקומית כפר יונה באגף הנוער מקיימים מחר ביום חמישי מפגש של בני נוער יהודים לא פחות ולא יותר עם… אריתראים.

בהודעה שפרסם ראש המועצה המקומית של כפר יונה אפריים דרעי נכתב "אגף הנוער של כפר יונה מקיים פעילויות מגוונות, רחבות, מעניינות ושונות. הפעם, אני רוצה לספר לכם על מפגש מיוחד שיתקיים ביום חמישי הקרוב ב"מועדונוער".

דרעי ממשיך וכותב, "בכל יום חמישי מקיים אגף הנוער בכפר יונה מפגשים מפרים, מעניינים שהרבה פעמים פותחים את הנוער לנושאים שלא בהכרח קרובים אליהם ביום- יום. הפעם, בשבועות בהם נושא הפליטים עולה שוב לשיח הציבורי ותופס חלק נכבד בדיון הכללי, החליטו באגף הנוער בכפר יונה לערב את הצעירים בשיח החשוב על מעמד הפליטים ומצבם בארץ, וזאת לא בדרכים עקיפות, אלא ממש לקיים מפגש עם האנשים שמאחורי הסיפורים, מאחורי התמונות ומאחורי המחאות. כאמור, ביום חמישי יגיעו למועדונוער חמישה פליטים אריתראים, המתגוררים בתל אביב. אלו יפגשו את בני הנוער מכפר יונה, יספרו את סיפורם האישי, ידברו מדוע הם נמלטו מארצם, מדוע הם נאחזים ונלחמים על האפשרות להישאר לחיות בארץ. השיח יהיה דו כיווני, הנערות והנערים יוכלו להפנות אליהם שאלות."

מטרת המפגשים כפי שמתאר ראש מועצת כפר יונה "זה להכיר לנוער בכפר יונה את האנשים האחרים, את הסיפורים האמיתיים ולתת להם לקבל החלטות ולנקוט עמדה על סמך היכרות קרובה."

את ההודעה הוא מסיים בברכה לבני הנוער "אני רוצה לברך על הפעילות ולהזמין את בני הנוער בכפר להגיע ולהשתתף במפגשים האלו."

יצויין כי בקואליציה העירונית שותפה מפלגה דתית בראשות ברק אשרם.

לאור פרסום הדברים תושבים חילונים ודתיים זועמים על הכוונה להביא את המסתננים ליישוב וחוששים שתופעה זו תביא להתבוללות ולהגעתם של מסתננים רבים ליישוב. בקהילה הדתית זועמים עוד יותר וטוענים כי לאחר שדוחקים את הדתיים ביישוב ולא מספקים להם את המגיע להם בתמיכת חברי מועצה דתיים "הגיע הזמן שיארגנו מפגשים כגון אלו של בני נוער עם דתיים וחרדיים קודם שיארגנו עם אריתראים".

סייע בכתבה ישראל שקולניק

מסתננים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.