בלשי המשטרה הצילו אוסף של סיפרי קודש בני מאות שנים

בתום פעילות חקירתית נחושה ספרי קודש נדירים בני מאות שנים אשר נגנבו והוצעו למכירה, נתפסו על ידי בלשי המשטרה ויושבו בימים הקרובים את בעליהם

בתום פעילות חקירתית נחושה ספרי קודש נדירים בני מאות שנים אשר נגנבו והוצעו למכירה, נתפסו על ידי בלשי המשטרה ויושבו בימים הקרובים את בעליהם.

ביום רביעי האחרון (7.11) הוגשה תלונה בתחנת המשטרה בגין התפרצות וגניבת ספרי קודש נדירים מבית הרב מנדלסון במושב קוממיות שבתחום מועצה אזורית שפיר. מדובר באוסף ספרי קודש בני מאות שנים שערכם הכספי והערכי רב מאוד והינם נדירים ביותר. המתלונן זיהה את ספרי המשפחה מוצעים למכירה פומבית באינטרנט ודיווח על כך לחוקרי המשטרה שמיד החלו בפעילות חקירתית מקצועית תוך שימוש ביכולות מתקדמות על מנת להציל את הספרים רגע לפני שהיו נמכרים ואולי אובדים לנצח.

פעילות מקצועית זו בימים האחרונים, הביאה היום בצהריים את בלשי תחנת קריית גת אל העיר ירושלים שם אותרו הספרים הנדירים ולהשיבם חזרה במטרה להשיבם לחיק משפחת מנדלסון בימים הקרובים. משיחות עם בני המשפחה עולה כי מדובר בספרים נדירים כבני 200 שנים אשר שרדו פוגרומים וחלקם אף את השואה ואשר היו שייכים מזה דורות למשפחת הרב מנדלסון. חקירת המשטרה נמשכת.

אנו מדגישים כי משטרת ישראל תפעל במקצועיות תוך שימוש ביכולותיה המתקדמות על מנת להגן על רכושו של הציבור ולאתר את אלו הפוגעים בביטחונו של האזרח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.