בלשכת ליצמן: כל ראשי הערים (תמונות)

מפגש מיוחד התקיים הצהריים (א) בלשכת השר ליצמן בירושלים, בהשתתפות השרים דרעי, ליצמן, בנט ויו"ר ועדת הכספים גפני וראשי הערים החרדיות בנושא מימוש תכנית החומש להקצאת כיתות לימוד למגזר החרדי שהוביל סגן השר פרוש, יחד עם פורום ראשי הרשויות בראשותו של ראש העיר ביתר מאיר רובינשטיין. { מצוקת הכיתות}

מפגש מיוחד התקיים הצהריים (א) בלשכת השר ליצמן בירושלים, בהשתתפות השרים דרעי, ליצמן, בנט ויו"ר ועדת הכספים גפני וראשי הערים החרדיות בנושא מימוש תכנית החומש להקצאת כיתות לימוד למגזר החרדי שהוביל סגן השר פרוש, יחד עם פורום ראשי הרשויות בראשותו של ראש העיר ביתר מאיר רובינשטיין.

 

ראש עיריית ביתר וראש פורום ראשי הרשויות רובינשטיין הציג לפני הנאספים מסמך ייסודי שהכין כולל עבודת מחקר, אודות אפליית הרשויות המקומיות בשלל נושאים, מחינוך ועד נושא תקצוב, לצד הצעה לקיים סקר כלכלי מקיף במגזר החרדי כפי שנעשה במגזר הערבי.

 

 

את הדיון פתח סגן השר פרוש, שאמר: "חצי שנה אנו עובדים על תכנית חומש, שהיא לא רק מדברת על הצפי של הכיתות לחמש השנים הקרובות, אלא גם החוסר שיש עתה בכיתות במגזר החרדי". פרוש הודה במילים חמות לראש העיר ביתר עילית מאיר רובינשטיין, ראש פורום ראשי הרשויות, על הובלת התהליך ובחינת הנתונים לעומק.

 

השר דרעי דיבר על כך שחייבים למסד את הנושא של פורום ראשי הרשויות, "צריך להבין שרק ברשויות של המגזר החרדי, ואני לא מדבר על הערים המעורבות, יש למעלה משש מאות אלף תושבים, שהם במעמד הסוציו אקונומי הנמוך ביותר. לא יכול להיות שתהיה תכנית חומש לכל המגזרים ולמגזר החרדי לא יהיה".

 

המארח שר הבריאות ליצמן אמר: "מצוקת כיתות הלימוד לציבור החרדי בערי הארץ ידועה ולצערינו אף מחמירה. לראשונה יש הזדמנות לתקן את העוול הזה ואני משבח את שר החינוך בנט וסגנו הרב פרוש על ההתגייסות למען הנושא החשוב כל כך לילדי ישראל החרדיים. אני מודה לכל ראשי הערים שמשתתפים איתנו, מה שמבטא את הכוחות המשותפים לצורך המאבק יחדיו. אנחנו נפגש כאן שוב מיד אחרי החגים, בכדי לעקוב אחרי התקדמות התכנית מצד משרד החינוך".

 

יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני אמר: "נעשתה כאן עבודה יסודית של תכנית מקצועית. המגזר החרדי הופלה לרעה במשך שנים", גפני פנה לשר החינוך בנט ואמר: "אתה שר החינוך, אתה יכול לצמצם את הפער. אני אעזור ככל שאוכל בועדת הכספים".

 

שר החינוך נפתלי בנט שהפתיע והגיע לפגישה אמר: "לכבוד הוא לי להשתתף עמכם כאן. אני רואה עין בעין את הצורך בשינוי המצב הקיים מול המחסור בכיתות לימוד בערים החרדיות. הצוות המקצועי של המשרד ייצר תכנית חומש תוך כששה שבועות – על בסיס התכנית שהכינו כאן".

 

עוד השתתפו בדיון המיוחד: סגן שר האוצר יצחק כהן, תמיר בן משה אחראי בינוי ופיתוח במשרד החינוך, רה״ע ב״ב חנוך זייברט, רה״ע מודיעין עילית יעקב גוטרמן, רהע ביתר עילית מאיר רובינשטיין, רה״ע בית שמש משה אבוטבול, רה״ע אלעד ישראל פרוש, ראש מועצת רכסים יצחק רייך, ראש מועצת קרית יערים אברהם רוזנטל, ראש מועצת עמנואל עזרא גרשי, מחזיק תיק חינוך בבית שמש שעיה ארנרייך, יהודה לוי סגן ראש אגף החינוך בבב.

 

%d7%9c%d7%99%d7%a6-9 %d7%9c%d7%99%d7%a6-7 %d7%9c%d7%99%d7%a6-6 %d7%9c%d7%99%d7%a6-3 %d7%9c%d7%99%d7%a6

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.