בלשכת נתניהו מכחישים על ההסדר עם טראמפ

בלשכת ראש הממשלה מכחישים באופן מוחלט את הדיווח שנמסר הערב (מוצאי שבת) בערוץ 2 לפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו הסכים להתרכז בבנייה בגושי ההתיישבות תמורת הסכמה אמריקנית לבניית יישוב חדש למפוני עמונה.{"אין סיכום"}

בלשכת ראש הממשלה מכחישים באופן מוחלט את הדיווח שנמסר הערב (מוצאי שבת) בערוץ 2 לפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו הסכים להתרכז בבנייה בגושי ההתיישבות תמורת הסכמה אמריקנית לבניית יישוב חדש למפוני עמונה.
מקורבי נתניהו הבהירו כי "הדיווח בנושא כלל אינו נכון".
על פי הדיווח, בשיחות שהתקיימו בשבוע האחרון בין נציגי ישראל, ראש הסגל של נתניהו הורוביץ' והשגריר בוושינגטון רון דרמר, לבין נציגיו של הנשיא טראמפ – הוסכם כי הממשל יאפשר לראש הממשלה לבנות את אלפי יחידות הדיור שעל הבנייה שלהן הצהיר נתניהו בחודשים האחרונים, במקביל להכרה בהקמת היישוב החדש.
בתמורה יסכים נתניהו לרכז את הבנייה בהתיישבות בגושי ההתיישבות, ללא הגבלות מיוחדות.
בסביבת נתניהו טוענים כי חלק מהפרטים נכונים – אבל עוד אין שום סיכום בנושא.
אם אכן זו רוח הסיכום, עלולות חלק מהשותפות הקואליציוניות לערער עליו, וגם בליכוד עלולות להיות תגובות בעייתיות מהפלג המזוהה עם ההתיישבות.
בהודעה משותפת של הממשל האמריקני וישראל שעסקה בשיחות סביב נושא ההתנחלויות ופורסמה אתמול (שישי) נאמר כי "משלחת ארצות הברית חזרה על חששותיו של הנשיא טראמפ בנוגע לפעילות ההתנחלויות בהקשר של התקדמות לקראת הסכם שלום. המשלחת הישראלית הבהירה כי כוונת ישראל היא לאמץ מדיניות ביחס לפעילות ההתנחלויות, אשר לוקחת בחשבון את אותם שיקולים. השיחות היו רציניות ובונות, והן נמשכות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.