במבצע סודי : קבר יוסף שופץ (וידאו)

שיפוץ המתחם שחולל לפני כשבועיים הושלם הלילה בחצות במבצע סודי, בהקמת מצבה חדשה באתר הקדוש – עבודה הנדסית מורכבת שנמשכה לילה שלם. צפו {באישון לילה}

שיפוץ המתחם שחולל לפני כשבועיים הושלם הלילה בחצות  במבצע סודי, בהקמת מצבה חדשה באתר הקדוש – עבודה הנדסית מורכבת שנמשכה לילה שלם. ראש מועצת שומרון דגן שיזם את המהלך: "אין דבר יותר ישראלי מדאגה למקומות הקדושים שלנו, מעמידה על זכויותינו. זה מתקן במעט את החרפה"

שבועיים לאחר שהוצת ע"י פלסטינים אחד המקומות הקדושים לעם היהודי, בחצות הלילה, יצאו, במבצע בזק, יחד עם ראש מועצת שומרון, סגנו, רבנים וקציני צה"ל,  מעל 50 אנשי שיפוץ ושיקום, פועלים וקבלנים לקבר יוסף, בכדי לשפץ את המקום. זאת ביוזמת המועצה האזורית שומרון ובעידוד ובאישור מדינת ישראל.

למקום הגיעו צבעים, מסגרים, אנשי אבן ושיש, חשמלאים, עובדי גינון ונקיון. וביצעו ב 5 שעות פעולות שהיו צריכות לקחת שבועות. ובמבצע הנדסי מורכב, חידשו את מצבת השיש במקום. צבעו ניקו וחידשו את המקום.

כתבה שיפוץ from Kooker on Vimeo.

ניכר היה שהפועלים מבצעים את עבודתם בהתרגשות. והם פעלו שכם אל שכם, באופן מדויק, כך שהיה ניכר שנעשתה עבודה נרחבת להכנה לאירוע הזה.

עם הפועלים נכנסו ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שיזם את השיפוץ, סגנו דוידי בן ציון, הרב אליקים לבנון רב השומרון, רב ישיבת מכון מאיר   הרב שמעון בן ציון, מח"ט שומרון – אל"מ שי קלפר קצין הגמ"ר שומרון – רס"ן אליצור טרבלסי, מנכ"ל חברת הר כביר שביצעה את השיפוץ – יצחק סקאלי ואנשי מנהלת המקומות הקדושים בשומרון.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר במקום: "זה רגע היסטורי ומרגש. שמחה ועצב משמשים בו בערבוביה. מצד אחד אנחנו זוכים עם חיילי צהל עם קציני צהל אנשי מועצה אזורית שומרון נציגיה של מדינת ישראל הרשמית, לתקן ולו במעט, את הנזקים האיומים של הברבריות של הרשות הפלסטינית שהשחיתו מקום כ"כ קדוש לעם היהודי ונכס בעל חשיבות הסטורית לאנושות כולה. לראות את החיילים את אנשי הר כביר עובדים כאן שכם אל שכם בוודאי שזו התרגשות גדולה וגם קצת תיקון של החרפה הלאומית שקרתה כאן לפני שבועיים. מצד שני לראות את ההרס הנורא. להגיע לכאן בחצות הלילה כגנבים בלילה, למקום שהוא ללא ספק שלנו, זו תחושה לא פשוטה.
דגן הודה לקציני וחיילי צהל מחטיבת שומרון אוגדת איוש המנהל האזרחי על כל השותפות למבצע. והוסיף: "אני קורא לממשלת ישראל לאזור גבורה לממש את הריבונות בצורה מלאה על המקום הקדוש הזה. שאפילו על פי הסכמי אוסלו הנוראיים צריך להיות בשליטת ישראל".

הרב  אליקים לבנון רב השומרון שנכח גם הוא באירוע אמר בהתרגשות: "ויישאני רוח ואשמע אחרי קול רעש גדול". זה הרעש שאנחנו שומעים כאן וזו רוח גדולה רוח חדשה שאנחנו מניפים כאן ברגעים האלה. לכבודו של יוסף הצדיק. הזכות היא שלנו שאנחנו באים לקומם את קברו של יוסף הצדיק בעה משיח בן יוסף חי, עוד יוסף חי, ואנחנו רואים עין בעין איך הרוח הזו מתעוררת. והרעש הגדול של קולות העשייה כאן הוא הרעש של הרוח הגדולה שמרימה אותנו, מרימה את עם ישראל כולו, ובעה עם ישראל יקום לתחייה אחרי הערב הזה זה יהיה סימן לתקומה גדולה לעם ישראל".

בעקבות שיפוץ הקבר, המקום יהיה פתוח למתפללים בשבועות הקרובים.

שיפוץ 3 שיפוץ 2 שיפוץ

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.