במד"א מפרסמים הנחיות לקראת הסופה

המדריך המלא: כיצד להימנע מנפילה או החלקה? על מה צריך להקפיד כשמדליקים חימום? ומה צריך לעשות בהפסקת חשמל? {מציל חיים}

ההיערכות לסופה: במד"א נערכו מבעוד מועד למזג האוויר הסוער הצפוי וערוכים להעניק טיפול רפואי למי שיזדקק גם בתנאי מזג האוויר הקשים.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, הנחה את הכוחות הפועלים באזורים המועדים לשלג לנקוט בשורת צעדים שתביא אותם למוכנות גבוהה על מנת שיוכלו להעניק שירות מלא גם בתנאי מזג אויר קשים במיוחד.

עשרות אמבולנסים עם הנעה קדמית (4X4) וג'יפים של מד"א הועמדו במצב הכן. כמו כן, שרשראות שלג יורכבו במידת הצורך על גלגלי האמבולנסים כדי יוכלו לעבור גם בצירים בהם השלג הנערם על הקרקע. אליהם יצטרפו גם ג'יפים מיחידית הג'יפים המיוחדת של מתנדבי מד"א.

במד"א מפרסמים מגוון הנחיות לציבור לחורף בטוח:

• במקומות בהם יצטבר קרח או שלג על המדרכות והכבישים, מתבקש הציבור להימנע מלנוע שם שלא לצורך, בשל ריבוי מקרים של החלקה ושבירת גפיים בעבר.

• במקרה של הפסקת חשמל – עבור חולים המונשמים בביתם על ידי מכשיר הנשמה, יש לוודא כי סוללות הגיבוי של המכשיר זמינות ומוכנות לשימוש לפרק זמן ממושך.

• מחשש לקריסה – יש להימנע משהייה תחת סככות, פרגולות, צריפים או מבנים ארעיים שנערם עליהם שלג בגובה של מעל ל-10 ס"מ.

• בזמן הפעלת הסקה יש להקפיד על אוורור נאות. בנוסף, יש להקפיד על בדיקה תקופתית של מערכת ההסקה באופן שוטף.

• כדי להימנע שריפה יש להרחיק תנורי חימום הפועלים על אש גלויה (כגון ספירלה) מחפצים העשויים להתלקח (ספות, שמיכות). אין לייבש בגדים על תנורים כאלה מחשש לדליקה ויש לבדוק טרם חיבור התנור לחשמל את תקינות השקע והתקע. הקפידו למנוע גישה של ילדים לתנור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.