במד"א ערוכים לעצרת תפילה בירושלים – גלריה

עצרת התפילה שתתקיים בעוד כמה שעות בירושלים, במד"א ערוכים בכוננות גבוהה במיוחד * עשרות צוותי מד"א, אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ורכבי הצלה נוספים עומדים בכוננות לקראת מאות אלפי המשתתפים הצפויים לקחת חלק באירוע

לקראת העצרת הצפויה להיערך היום (א' 02.03) בכניסה לירושלים וברחובות הסמוכים ותגיע עד לבנייני האומה ובה צפויים לקחת חלק מאות אלפי אנשים מרחבי הארץ, ועפ"י הערכת מצב מיוחדת שקיים אמש מנכ״ל מד״א, רמ״ג אלי בין, עם בכירי הארגון, הוחלט כי לאור השתתפותם הצפויה של מאות אלפי בני אדם בעצרת, תעלה רמת הכוננות בירושלים לרמה הגבוהה ביותר בה יאוישו כל רכבי ההצלה בירושלים ובאזור כבר משעות הבוקר היום (יום א׳). במרכז הארץ תועלה רמת כוננות לרמה ג' שהיא הגבוהה ביותר ובשאר אזורי הארץ רמת כוננות ב', שהיא אחת לפני הגבוהה ביותר. עוד הוחלט על הקמתן של שש נקודות בולטות לטיפול בנפגעים, ככל שיהיו, מאירועי העצרת בירושלים. את נקודות הטיפול קבעו מד״א בחניית בניני האומה, בכניסה לבית שערי העיר, בסמוך לרחוב תורה מציון פינת שרי ישראל, מול הכניסה לתחנה המרכזית מכיוון רחוב יפו, ברחוב שזר (החניה של התחנה המרכזית הישנה) וברחוב רש״י. לנקודות אלה, יפנו כוחות מד״א נפגעים מאזור העצרת וכך יוכלו להעניק טיפול רפואי מלא לכל אחד מהם.
בנוסף להיערכות הכוחות הנמצאים בירושלים ובסביבתה, עולים משעות הבוקר לירושלים כוחות נוספים של מד״א, הכוללים אמבולנסים, אופנועי טיפול נמרץ, ניידות טיפול נמרץ, חובשים, פאראמדיקים ועוד שיתגברו את היערכות מד״א ויסייעו הן באבטחת האירוע, והן בהמשך טיפול שבשגרה לנפגעים באזור ירושלים שאינם חלק מעצרת התפילה.
כחלק מההיערכות למתן מענה שבשגרה, יתגבר מד"א כוחות גם על ציר 443, אליו צפויה להיות מופנית כלל התנועה מכביש מספר 1, העולה לירושלים. אופנועי מד״א ועליהם חובשים ופאראמדיקים ינועו לאורך כביש מס׳ 1 ולאורך כביש 443, ויאבטחו רפואית את הנוסעים בו.
לשם הענקת מענה מיידי ומקצועי לכל צורך רפואי שעלול להתעורר, הורה מנכ"ל מד"א על הצבתם של אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועי מד"א, רכבי חפ"ק ורכבי הצלה נוספים בשטח העצרת, ומאות חובשים ופאראמדיקים של מד"א ישהו הן בסמוך לשטח העצרת והן בתוך הקהל, על מנת לסייע לכל נפגע במהירות האפשרית במקרה הצורך. בנוסף לפעילות הרבה באזור העצרת, מתוגברים צוותי מד״א ונקודות ההזנקה כבר משעה זו, כך שיתאפשר גם מענה לאירועי השגרה בעיר ובסביבתה.
במהלך השנה, מאבטחים כוחות מד"א מגוון רחב של אירועים ציבוריים וגם במקרה הזה נערכים כלל כוחות מד"א להעניק את המענה הרפואי הראוי ביותר למקרים אפשריים של פגיעה.
במד"א מבקשים מהציבור הרב שיגיע לעצרת להימנע מלהידחק למוקדי צפיפות ועומס, להימנע מסיכונים מיותרים וקוראים לציבור שלא לטפס על עמודי חשמל, תחנות אוטובוס ורכבים. יש לשים לב לילדים הנמצאים בסביבה על מנת שלא לרמוס אותם חלילה. בנוסף, לאור תנאי השרב הצפויים היום, במד״א קוראים למשתתפי העצרת להצטייד במים ולהקפיד על שתיה מרובה. בכל צורך רפואי שעלול להתעורר, מבקשים במד״א ממשתתפי העצרת להזעיק מיידית את מד״א באמצעות חיוג למוקד החירום 101, או באמצעות פנייה לכוחות הפועלים בשטח.

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "לקראת העצרת אליה צפוי להגיע קהל רב מרחבי הארץ, מד"א נערך בכוחות מתוגברים ויאבטח רפואית באופן המלא והמקצועי ביותר את אזור העצרת. אני קורא לציבור המשתתף באירוע לנהוג במשנה זהירות ולהזעיק את כוחות מד"א בטלפון 101 בכל מקרה של פגיעה. בנוסף, לצד אבטחת משתתפי העצרת ימשיכו כוחות מד״א לתת מענה מלא לתושבים בכל רחבי הבירה כבשגרה ואני מבקש מהציבור בירושלים להזעיק את מד"א בכל צורך רפואי שמתעורר, על מנת שנוכל להזניק כוחות כפי הנדרש. עוד יצוין כי במהלך היום יאבטחו כוחות מד״א גם את צירי התנועה לירושלים וממנה, על מנת להעניק מענה מיידי ומהיר לתאונות דרכים ופגיעות בדרך העלולות להתרחש בשל העומס הרב הצפוי בצירים אלה. אני קורא לציבור לנהוג במשנה זהירות ולשמור על חייו".

צילום: דוברות מד"א
מד''א 1

מד''א 2

מד''א 3

מד''א 4

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.