"במדינה מתוקנת ביבי היה במעצר" (הקלטה)

"אם לביבי היו קוראים אהוד אולמרט, אתמול בלילה הייתה נפתחת חקירה פלילית בפרשת הצוללות"., כך במילים אלו תקף אלדד יניב, בראיון לגלי צה"ל על פרשת הצוללות שנחשף בערוץ 10. האזינו. { פרשת הצוללות}

"במדינה מתוקנת דוד שמרון היה היום במעצר במשטרת ישראל. אם לביבי היו קוראים אהוד אולמרט, אתמול בלילה הייתה נפתחת חקירה פלילית בפרשת הצוללות"., כך במילים אלו תקף אלדד יניב בראיון לגלי צה"ל על פרשת הצוללות שנחשף בערוץ 10.
בתחקיר שפורסם אמש בערוץ עשר נחשף כי פרקליטו האישי של נתניהו, עורך הדין דוד שימרון, מייצג את החברה הגרמנית ממנה נרכשו צוללות חדשות, בתמיכת ראש הממשלה, תוך התנגדות מערכת הביטחון.
מאיר גלבוע, לשעבר היועץ למבקר המדינה לענייני שחיתות. אומר לגלי צה"ל: "יש כאן חשש ליחסי הון שלטון. יש בעיה שברגע שהוא מייצג את האדם שעומד מאחורי הפרויקט הזה – פתאום ראש הממשלה מחליט על העניין הזה לבד ובלי שיתוף הפעולה של אנשי המקצוע בעניין הזה זה כבר מעלה חשש שמשהו שם לא תקין".
במקביל, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נדרש להסביר באופן פומבי מדוע עדיין לא פתח בחקירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. מדובר בתשובה לעתירה שהגיש אלדד יניב, איש מפלגת העבודה ויועץ קרוב לראש הממשלה ברק לשעבר: יניב דרש מבג"ץ להורות על פתיחה בחקירה פלילית – בעוד מנדלבליט הסביר כי מדובר בהליך מורכב וביקש לדחות את העתירה.

הפנייה לבג"ץ נוגעת לחשדות לפיהן נתניהו קיבל טובות הנאה או מימון לנסיעותיו – כך נכתב בעתירתו של יניב. "עמדת המדינה היא כי יש לדחות את העתירה על הסף, שכן מדובר בעתירה מוקדמת, משהבדיקה מצויה בעיצומה וטרם ניתנה החלטת היועץ המשפטי לממשלה בעניין", נכתב בתשובת המדינה.

"מדובר בעתירה נעדרת תשתית עובדתית או משפטית, הכוללת גם סעדים נעדרי כל בסיס ותקדים, וממילא אינה מקימה עילה להתערבות בית המשפט במלאכת רשויות אכיפת החוק. למעלה מן הצורך, יצוין כי מדובר בבדיקה מורכבת, שבמסגרתה בוצעו פעולות רבות, והיא מלווה באופן הדוק על-ידי ראשי מערכת החקירה והתביעה", הוסיפה המדינה בתגובה שהוגשה באמצעות עורכי הדין דנה בריסקמן ויונתן ברמן ממחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אלדד יניב השנאה העבירה אותך על דעתך, תגלה לכולם מי מפעיל אותך…???!!!

    אולי מכלוף דרעי?

    ביבי טוב ליהודים |
    הגב