"במדינת היהודים": פקחי עיריית תל אביב פינו דוכן להנחת תפילין

שוב זה קורה: שליחי חב"ד שהיו בעיצומו של מבצע הנחת תפילין התבקשו על ידי פקחי העירייה לפנות את עמדת הנחת התפילין שלהם. שליח חב"ד ל'אקטואליק': "זה לא ייאמן שבעיר העברית הראשונה פקחים מתנכלים להפצת היהדות"

פעם שנייה רמת אביב ג׳: שליחי חב"ד שהיו בעיצומו של מבצע הנחת תפילין התבקשו  לפני זמן קצר על ידי פקחי העירייה לפנות את העמדה בה הם שידלו יהודים להניח תפילין. הפעילים נדרשו על ידי הפקחים לעזוב את המתחם, ובאם לא, הם יקבלו דו"ח בגין הפעלת דוכן שלא כחוק, הדוכן עצמו פועל מזה כ-20 שנה.

הרב יהודה ליפש מספר ל״אקטואליק״: "לנו יש דוכן תפילין כבר הרבה שנים ברמת אביב ג׳ בסמוך לבית חב"ד במרכז המסחרי", הוא אומר. "אני פשוט בהלם מוחלט", הוא מתחלחל ומספר: "הגיע היום פקח והודיע שצריך לקפל את הדוכן מיד – אחרת הוא נותן קנס נתן לנו על דרישה לפינוי מיידי של הדוכן".

"זה לא ייתכן שבארץ ישראל ,בעיר היהודית הראשונה תל אביב, אחרי הרבה שנים שיש דוכן שמאות יהודים מניחים בו תפילין מאות יהודיות נוטלות נרות לשבת, אנשים לוקחים משהו לקרוא לשבת, ופתאום מקבלים כזאת דרישה לפנות את השולחן. זה לא ייאמן", אומר הרב ליפש.

כזכור, לפני כמה שבועות התעוררה סערה לאחר ששליחי חב"ד קיבלו קנס על העמדת דוכן הנחת תפילין בהרצליה. הדבר התפרסם ברשת והעירייה הודיעה כי תקבל את הערעור כל הדוח. ברשת התגייסו אזרחים לשלם את הקנס וביקשו לזכות בזכות לשלם כסף על הנחת תפילין ליהודים ברחובות ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.