פרובוקציה: חברות מרצ פרצו לעזרת הגברים

מהומה ברעננה: חברות מועצה ניסו לשבש את התפילה במחאה על "הדרת נשים". כיצד הגיבו המתפללים? כל הפרטים

מידי שנה מתקיימת בשבת הסמוכה ליום העצמאות תפילת 'קבלת שבת' חגיגית ברחובה הראשי של העיר בהשתתפות מאות תושבים. אלא שהעובדה שהאירוע נערך בהפרדה מלאה היא לצנינים בעיני סגנית ראש העיר מטעם מרצ רונית וינטראוב, וחברת המועצה דבי סלוצקי, שהחליטו לעשות מעשה חריג.

במהך התפילה פרצו ויטראוב וסלוצקי לעזרת הגברים והפכו את התפילה למעורבת. בהמשך העלתה וינטראוב תמונות לעמוד הפייסבוק שלה אליהם היא צירפה את הכיתוב: "לפני שעה קלה חברת מועצת העיר דבי סלוצקי ואני הגענו לסכל ברחבת יד לבנים הפרדה בין נשים לגברים במרחב הציבורי כרגע דואגות לפירוק המחיצה לפני זה הצטרפנו לתפילה והפכנו את האיזור שהוגדר לגברים לאיזור מעורב".

המתפללים מצידם נמנעו מלהיגרר לפרובוקציה והמשיכו בסדר התפילה כרגיל.

באתר 'כיפה' שהביא הבוקר את הסיפור, הובאה תגובתו של סגן ראש העיר מטעם הבית היהודי, חיים גולדמן, לאירוע: "התנהלה תפילת קבלת שבת בה השתתפו כ-800 גברים ונשים. הייתה התרוממות נפש גדולה והציבור פתח בריקודים עם שירי שבת ומזמורי תפילה. במהלך התפילה הגיעו סגנית ראש העיר רונית וינטראוב וחברת מועצת העיר דבי סלוצקי , שתיהן ממרצ במטרה לעורר פרובוקציות והתיישבו בעזרת הגברים. קיבלנו אותן במאור פנים ואף הגשנו להן סידורים לתפילה .לאחר שהות קצרה במקום ומשלא הצליחו בפרובוקציה הן עזבו".

בהמשך תוקף גולדמן את חברות מרצ וכותב: "התגלה פרצופן האמיתי של ״אבירות הדמוקרטיה״ שרוממות קבלת האחר בלשונן, בבחינת ״נאה דורש אך לא נאה מקיים״".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.