במודיעין עילית נערכים: מעמד שריפת פאות

"השריפה כאן בעיר": במהלך השבוע האחרון נתלו במודיעין עילית מודעות בהם נקראים ציבור בני התורה לבוא להתאסף למעמד שריפת פאות המונית שיערך ביום חמישי בכיכר השבטים

בחודשים האחרונים מנסים העסקנים שנלחמים כנגד הפאות להצית שוב את המחאה סביב הפאות מהודו. הסערה שנחשפה במהלך החורף ב'אקטואליק' זכתה לתהודה רבה בקרב ציבור המקפידים על קלה כבחמורה, במהלך השבוע האחרון נתלו במודיעין עילית מודעות בהם נקראים ציבור בני התורה לבוא להתאסף למעמד שריפת פאות המונית שיערך ביום חמישי בכיכר השבטים בכניסה למודיעין עילית.

מארגני היוזמה טוענים כי עשרות נשים ניאותו להיפרד מפאתם לאור החשש החדש  לתקרובת עבודה זרה בפאות.

 

כזכור, לפני 13 שנה הרחוב החרדי געש וסער סביב 'הפאות מהודו' וזאת בשל החשש שהשיער מקורו ממקדשים בודהיסטים בהודו, בהם עובדים עבודה זרה.

כאמור, מספר עסקנים מנסים כעת לחמם את הסיפור מחדש, באמצעות קווי טלפון להם מחוברים אלפי בתים בישראל, בעיקר שמרניים כאלו שמדקדקים על קלה כבחמורה. הפולמוס בקווים שם עולה מדרגה לאחר שמספר רבנים ומרצים מלעיטים את המאזינים בסיפורים שונים על נשים וזוגות שכבר לא יודעות או יודעים את נפשן ורוצות לשרוף את הפאות שלהן.

ראשית הסיפור החל בחודש תמוז תשע"ז, חמישה רבנים מפורסמים בישראל חתמו על מכתב בו הם מחדשים את האיסור על הפיאות. הרבנים שחתומים על המכתב: הם הרבנים הגאונים: חיים מאיר וואזנר, שריאל רוזנברג, יהודה סילמן, שמעון בעדני ומשה מרדכי קארפ.

במכתב שהופץ ברחבי העיר מודיעין עילית ובערים אחרות מעוררים העסקנים "על הצורך לבדוק את מקור הפיאות בצורה מקיפה", כן נטען כי לא מעט יבואנים משווקים עם הפאות עם תוויות ממדינות שונות למרות שמקורן מהודו. מספר עסקנים עמם שוחחנו טוענים כי "המאבק צובר תאוצה ובבתים רבים של בני תורה החלו הנשים להסיר את הפיאות עד לבדיקת העניין".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בעזרת ה' יתברך * ה' רואה הכל * ה' אוהב אותך * אין עוד מלבדו * ואהבת לרעך כמוך *

  בעזרת ה' יתברך * ה' אוהב אותך * אין עוד מלבדו * ואהבת לרעך כמוך * ה' רואה הכל *
  שלום וברכה לכל אחינו בית ישראל היקרים
  שים לב! השימוש באינטרנט אסור ומסוכן מאוד
  לרוחניות ולגשמיות שלך ושל משפחתך!
  אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו,
  יש להתייעץ ובמידת הצורך לקבל הסכמה ואישור מתלמיד חכם ירא ה'
  יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה.
  והשם יעזור שלא ניכשל לעולם ועד.

  נטפרי (ע"ר) https://netfree.link/
  מיזם ללא כוונת רווח
  העוסק בהצלת נפשות מסכנות האינטרנט
  באמצעות פתרונות טכנולוגיים מתקדמים
  http://anti-net.co.il/?p=2218#more-2218

  שומרים על הבית
  טכנולוגיות מתקדמות
  טכנולוגיות ייחודיות המשלבות
  סינון תמונות אנושי וסינון מלל חכם,
  המערכת ממשיכה להתפתח בכל עת.

  http://anti-net.co.il/?cat=6 – באדיבות והתודה – "עתידנו"
  שלום וברכה אחים יקרים תשמרו על הנשמות היקרות הטהורות והקדושות שלכם והנשמות של ילדיכם משפחתכם והסביבה שעלולה להיות מושפעת מכלי שיש בידכם בבית או בידכם
  ובו יש גישה בכל רגע ורגע ולכל אחד ואחת להגיע לבאר שחת זימה ניאוף תועבה ע"ז לשון הרע בגידות שפיכות דמים וכו' וכו' זה פשוט רצח נשמות ונפשות! מה לנו עם קדוש וטהור
  לגועל נפש הזה
  בבקשה למען ה' למענכם ולמען העולם תשמרו על עצמכם ועל התמימות בעיניים של הילדים מעבר לכל זה מדובר בחטא עוון ופשע גדול והדבר מרחיק את ה' רחמנא ליצלן לא עלינו וגורם לקללה גדולה לא עלינו רחמנא ליצלן
  כי ה' אלהיך מתהלך בקרב מחנך להצילך ולתת איביך לפניך והיה מחניך קדוש
  ולא יראה בך ערות דבר ושב מאחריך וְלֹא תָתֻרוּ אַחֲרֵי לְבַבְכֶם וְאַחֲרֵי עֵינֵיכֶם אֲשֶׁר אַתֶּם זֹנִים אַחֲרֵיהֶם.
  http://anti-net.co.il/?cat=6

  https://dl.dropbox.com/s/wdn8pvm90xtut2l/Worthwhile.rar

  ****************************************************

  הסכנות והאיסורים שיש בהתקנת האינטרנט
  https://www.yeshiva.org.il/midrash/21729

  ****************************************************

  http://www.doresh-tzion.co.il/QAShowAnswer.aspx?qaid=61082

  *************************************************

  בבקשה תקפידו לשמור על כבודכם וקדושתכם
  רוב הבעיות קורות כשלא שומרים על הקדושה
  ברגע שמעשיכם יהיו מתוקנים כלפי שמיא אז
  תראו לבד שכל הצרות מתגמדות, וכפי שגילה
  שלמה המלך החכם מכל אדם ואמר:

  "ברצות ה' דרכי איש גם אוייביו ישלים עמו".

  *********************************************
  * ה' רואה יודע ומרגיש הכל
  בכל רגע בכל מקום בכל זמן *

  יאיר |
  הגב
 2. זה כשור לגְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה...

  אנחנו צריכים לעורר את הלבבות, שלצערנו רדומים, כמו שהרמב"ם אומר 'עורו ישנים משנתכם ונרדמים הקיצו מתרדמתכם'. בעוונותינו הרבים זה המצב היום לגבאי גיוס השמד והזימה. נתאר לעצמו אילו בזמן החזון איש ז"ל כשהיה את כל המערכה נגד גיוס בנות, היה מישהו בא ונותן לו עצה, לדחות את הכל בשלוש שנים. מה החזון איש היה אומר לו? – בעוד שלוש שנים יהיה יותר גרוע, צריך כבר עכשיו לצאת למלחמה! צריך להילחם מיד ולהראות שאנחנו מוכנים למלחמה! אם הם יהיו בטוחים במאה אחוז, שאנחנו כולנו נהיה מוכנים למלחמה כפשוטו, כמו כשבן גוריון ימ"ח וזכרו שאל את החזון איש זצ"ל, יש לי צבא אבל מה יש לך? אמר לו החזון איש מול הצבא שלי שמוכן למסור את הנפש כפשוטו לא יעזור כל הצבא שלך! את זה אנחנו צריכים להראות, זו ההשתדלות שלנו וזו החובה שלנו, למסור את הנפש כפשוטו, למסור את הנפש כפשוטו על כל צעד וצעד.

  מישהו שמע מבתו של החתם סופר ז"ל, שאמרה בשם אביה, שפעם ידעו, הוא השטן הוא היצר הרע, הוא מלאך המוות, היה לו שמות, וידעו להיזהר ממנו. היום יש לו שמות חדשים, 'נשתנו הדורות' ו'אין ברירה'. וידוע שהחתם סופר היה זה שאמר ש'חדש אסור מן התורה', בתוקף ובעוז, ובזה הוא הציל את כלל ישראל.

  וע"פ הלכה ועל דעל כל גדולי ישראל אסור לנו להיכנע אחרי דברים כאלו של שמד וזימה בצבא, הם החילונים רק מחלישים, וגם הם לא נכונים, ברוך ד' צמח לנו כאן דור שבאמת מוכן למסור את הנפש ממש, וזה החובה שלנו וזו ההשתדלות שלנו, וכל אחד צריך להיות כמו רבי עקיבא שאמר 'מתי יבוא לידי'. כתוב 'על מנת כן הוצאתי אתכם ממצרים על מנת שתקדשו את שמי ברבים', זו התכלית של כל הבריאה.

  להשים לב שעד עכשיו הם ניסו להילחם איתנו רק בכוח, עכשיו הם מנסים בדרך אחרת, עכשיו הם רוצים להמית אותנו במיתת נשיקה, העיקר שנמות. אבל הם צריכים לדעת שכל מה שהם יעשו, אנחנו נעשה נגדם מלחמה, הרב מפוניבז' ז"ל היה אומר, למה אומרים בעל הניסים 'על המלחמות', וביאר שהיו כאלו שהתנגדו ליוונים, כגון שלא יצאו מהמערה בשבת עד שהיוונים הרגו אותם. אבל הגיע זמן שמתתיהו אמר שצריך לצאת למלחמה נגד היוונים, ועל זה גופא אנחנו מודים, שהקב"ה נתן בליבם שעכשיו הדרך זה מלחמה מלאה ממש עד הסוף.

  ד' יעזור לנו שבזכות מסירות נפש, והציבור הגדול והקדוש הזה שבא לכבוד שמים, נזכה בס"ד שיתבטלו גזירות גיוס השמד והזימה בפועל בצבא ואז נזכה לביאת משיח צדקנו במהרה בימינו..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. כל מי שיש לו עיניים לראות רואה שיש כאן גזירת שמד, והם לא מסתירים זאת ,הם אומרים במפורש שזוהי מטרתם, וכמובן לא אומרים בגלוי שרצונם להפוך אותנו לחופשיים, אך הם אומרים זאת במפורש שרצונם להפוך אותנו ל"עם אחד', הם מצהירים על זה, והמטרה האמיתית שלהם זה לחלן, ואם לא יצליחו עם הדור הזה, אז ח"ו יצליחו עם הבנים והנכדים. וכפי שראינו בקרב קהלים שהשלימו עם תהליכים שנעשו, מה יצא עם הנכדים שלהם. באמת דיברו כאן על שלושה גזירות, ברצון להעביר על הדת את הבנים ואת הבנות ובניסיון להתערב בחינוך ילדי ישראל הטהורים, אך שאין שלושה גזירות יש גזירה אחת! יש לה שלושה זרועות שדרכם הם רוצים ליישם את הגזירה של שמד הזו. יש את גזירת הגיוס שדרכה הם רוצים למעט תורה ויהדות מישראל, ולא רק זאת, הגיוס עצמו לצבא זה גזירת שמד כפשוטו איש לא ינקה שם, תמיד ידעו שמי שהולך לצבא זה מקום סכנה, אבל בשעתו לא הייתה להם מטרה לחלן את מי שהולך לשם, רובא דרובא של הציבור היה בישיבות הקדושות, אך היום הם אומרים במפורש שזו כל מטרתם, הם רוצים שנגיע לצבא בשביל לבולל אותנו, ואין לדבר סוף ח"ו.

  כל מי שיש לו עיניים לראות רואה שיש כאן היום גזירת שמד, והם לא מסתירים זאת, הם אומרים במפורש שזוהי מטרתם, וכמובן לא אומרים ממש בגלוי שרצונם להפוך אותנו לחופשיים, אך הם אומרים זאת במפורש שרצונם להפוך אותנו ל"עם אחד', הם מצהירים על זה, והמטרה האמיתית שלהם זה לחלן, ואם לא יצליחו עם הדור הזה, אז ח"ו יצליחו עם הבנים והנכדים. וכפי שראינו בקרב קהלים שהשלימו עם תהליכים שנעשו, מה יצא עם הנכדים שלהם.

  באמת דיברו כאן על שלושה גזירות, ברצון להעביר על הדת את הבנים ואת הבנות ובניסיון להתערב בחינוך ילדי ישראל הטהורים, אך שאין שלושה גזירות יש גזירה אחת! יש לה שלושה זרועות שדרכם הם רוצים ליישם את הגזירה של שמד הזו.

  יש את גזירת הגיוס שדרכה הם רוצים למעט תורה ויהדות מישראל, ולא רק זאת, הגיוס עצמו לצבא זה גזירת שמד כפשוטו איש לא ינקה שם, תמיד ידעו שמי שהולך לצבא זה מקום סכנה, אבל בשעתו לא הייתה להם מטרה לחלן את מי שהולך לשם, רובא דרובא של הציבור היה בישיבות הקדושות, אך היום הם אומרים במפורש שזו כל מטרתם, הם רוצים שנגיע לצבא בשביל לבולל אותנו, ואין לדבר סוף ח"ו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב