במחיית המן אנו נמחה על השנאה הפנים חרדית / רות בוארון

כאשר הילדים ירעישו ברעשן וימחו את המן הרשע אנו המבוגרים גברים ונשים נמחה גם את שנאת חינם והמחלוקות שבתוך חצרות החרדים! נקבל על עצמנו להיות טובים יותר ולרצות לשנות / רות בוארון {דעה}

פורים תמיד מעלה בי הבנה מה היא כוחה של אחדות בעם ישראל. המן הרשע ידע לזהות את הדרך האמיתית לנפילת עם ישראל ומה היא הפירוד והמחלוקת.

ישנו עם אחד מפורד ומפוזר בין העמים סיפר המן הרשע לאחשוורוש, מפוזר – עקב הגלות. מפורד – מעצם מהותם עצמם – המן אמר לאחשוורוש כאשר עם ישראל נתונים במחלוקת, זה הזמן הראוי להשמידם. חז"ל אומרים שהמן הבין מתוך מבט על ההיסטוריה של עם ישראל שבזמן שישראל פרודים הם חלשים מאוד, ואכן המחלוקת בתקופת אסתר המלכה הייתה מורגשת בכל מקום כיתות וקבוצות לכאן ולכאן.

כאשר אחשוורוש עשה משתה רבנים אנשי אמת ויראת שמים ראו את הנולד והזהירו מפני הבאות . משתה קטן יביא לעם ישראל חורבן גדול. אך כאשר יש מחלוקות אין מספיק כוח לשדר לעם את העצמה שבמילים ואין את היכולת להדריך את העם ללכת בדרך הנכונה.

אסתר המלכה ביקשה ממרדכי לך כנוס את כל היהודים… – תדאג שיהיו כנוסים יחד, כלומר – מאוחדים. רק כך נוכל לנצח את הרע רק כך נולד לבטל את הגזרה.

מתקופת העבר על תקופתנו כיום. אגע בנקודות הרגישות בכדי לנסות ולהשפיע לעשות חשבון נפש אמיתי ולשנות בכדי שבסקר הבא החרדים יעלו ויכפילו את כוחם הכל בשם האחדות.

הציבור החרדי עבר בשנתיים האחרונות מצבים קשיים של מחלוקות שנאת חינם ריבוי אש בכל פלג וקבוצה. בתוך מפלגת ש"ס וג' אפילו בין רבנים וגדולי תורה והלכה אי הסכמות בתוך מערכות בחירות פנימיות. כל צד לקח את טענותיי ופעל לפיהם. רבנים צדיקים הלכו באמת ובאמונה במחלוקת לשם שמים נטו. הבעיה היתה עם העסקנים שלקחו את הטענות ונתבו אותם למחלוקות שלא לשם שמים. והציבור נכנס למחלוקת וכל אחד הלך לפי רבו וקו מחשבתו.

Purim in Bnei Brak

ישיבות חשובות כדוגמת ישיבת פונביז' מייצרות כותרות מביישות אשר מכתימות את הציבור החרדי למרות שרק פלג שולי עושה את הרעש אבל זה מספיק לתקשורת ולחילול השם. אפליות בין המגזר הספרדי לבין המגזר האשכנזי בביתי ספר וסמינרים וכדומה.

רבותיי ! עצרו כאן! קחו פסק זמן ומנוחה לעשיית חשבון נפש אמיתי. בעוד ימים אחדים כולנו נקרא יחד את מגילת אסתר. בזמן זה כאשר הילדים ירעישו ברעשן וימחו את המן הרשע אנו המבוגרים גברים ונשים נמחה גם את שנאת חינם והמחלוקות שבתוך חצרות החרדים! נקבל על עצמנו להיות טובים יותר ולרצות לשנות.

אני אתם וכל עסקן וחבר כנסת חרדי, נלמד מטעיות ונעשה הכל להרבות אהבת חינם וגשרים בינינו החרדים קודם בכל מקום בסביבה. נאמר את האמת אך בדרך שלום רק כך נוכל להרבות אהבה. ככתוב: "האמת והשלום אהבו". רק כך נוכל להחזיר את הכוח אשר צברנו אנו הציבור החרדי
בשנים האחרונות במישור הפוליטי והחברתי.

בקידוש השם וברצון לשכוח את טעויות העבר וללכת נטו בדרך מלאת הווה חדש ראוי ומלא באהבת ישראל ואחדות ביחד נעלה את הסקרים ונצליח לשנות את העיקר במדינת ישראל היהודית ובזכות כוחה של האחדות גם ננצח

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מעניין אם תמחה על ההשמצות השנאה והקנאה שיורקת חבורתך הנאלחת, פושעי ועברייני שס בע"מ, חבורה גועלית אליה אתה מתשייך עם הניק הפקטיבי העלוב כשפנפנן כמוך

    הקוזאק הנגזל בע"מ |
    הגב