במחנה הציוני תוקפים את הרצוג: "לא רוצים שתמליך את לפיד ליו"ר האופוזיציה"

לאחר שבועות של פגישות חשאיות נראה שהרצוג גיבש הסכמה עם ראש הממשלה על חלוקת התיקים שיאפשרו את כניסת המחנה הציוני לממשלת נתניהו. אלא שבכירים במפלגת העבודה מתנגדים בתוקף לכניסת הרצוג לממשלה על חשבון הבית היהודי.

 לקראת ממשלת אחדות? לאחר שבועות של פגישות חשאיות נראה שהרצוג גיבש הסכמה עם ראש הממשלה על חלוקת התיקים שיאפשרו את כניסת המחנה הציוני לממשלת נתניהו.

אלא שבמפלגת העבודה מתנגדים בתוקף לכניסת הרצוג לממשלה, בין המתנגדים, חברי הכנסת: יחמוביץ, לבני,  מיקי רוזנטל,הראל מרגלית  ועמיר פרץ. ברשמית התמכים: איתן ברושי,  חיליק בר, מירב מיכאלי,  איתן כבל ומיכל בירן.

 

הרצוג ינסה לרכך את ההתנגדות מבית ולהבטיח לחברים תפקידים בכירים, בהם שר החקלאות שילקח מאורי אריאל ותיק המשפטים משקד, במקרה זה הבית היהודי תפרוש מהממשלה והמחנה הציוני תתפצל כפי שנקט בשעתו אהוד ברק.

בבית היהודי מודאגים לנוכח הידיעות על סגירת ההסכם עם הרצוג, גורם בבית היהודי אומר ל'קוקר':"כי  היחס לביבי חשדני. הוא יודע טוב שאם הסיפור שלו עם הרצוג לא ילך בגלל בעיות מבית, הוא ילך לבחירות. אם הבית היהודי בחוץ, הם לא יחזרו עם 8 מנדטים אלא יעדיפו ללכת לבחירות ולהשיב את הקולות שביבי לקח בעורמה".

חבר הכנסת מיקי רוזנטל תקף את הרצוג והאשים אותו במכירת חיסול. "הרצוג מוכן לזחול כמעט ללא תנאי לממשלת נתניהו.  עכשיו הכדור אצל שלי. גם אם המו״מ ייכשל והעבודה לא תצטרף בסופו לממשלה ביבי, ‏את הנזק הרצוג כבר גרם מעצם המגעים. הלגיטימציה שהעניק לממשלת נתניהו עיקרה במידה רבה את היכולת שלנו לבקר אותה בעתיד  מי יאמין להבטחות שלנו? נזק נוסף: באופן מטופש הרצוג משכב על הגדר בשביל יאיר לפיד והכתיר אוצו למנהיג האופוזיציה וכאלטרנטיבה לשלטון".

הרצוג ינסה שיחות מסדרון לפי מה שידוע לי. היחס לביבי חשדני. הוא יודע טוב שאם הסיפור שלו עם הרצוג לא ילך בגלל בעיות מבית, הוא ילך לבחירות. אם הבית היהודי בחוץ, הם לא יחזרו עם 8 מנדטים אלא יעדיפו ללכת לבחירות ולהשיב את הקולות שביבי לקח בעורמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.