במירון מאיימים: "לא נאפשר חילולי שבת בל"ג בעומר"

לאור חילולי השבת שהיו בשנים הקודמות הבהיר הלפרין כי "לא נאפשר חילול שבת מכל סוג שהוא בתחום מירון והדרכים המשיקות ליישוב בשבת ערב לג בעומר". {"מירון לא תל אביב"}

לקראת ישיבת היערכות מחוז המשטרה ,משרדי הממשלה וכל הגורמים לקראת ל״ג בעומר, הודיע הרב מרדכי הלפרין יו"ר ועד מירון כי לא יתן את ידו לחילולי השבת ההמונים במירון.

בשל העובדה כי לג בעומר חל במוצאי שבת ישנו חשש כי קדושת השבת תירמס, לאור חילולי השבת שהיו בשנים הקודמות הבהיר הלפרין כי "לא נאפשר חילול שבת מכל סוג שהוא בתחום מירון והדרכים המשיקות ליישוב בשבת ערב לג בעומר".
הרב הלפרין הודיע כי שלא כבשנים קודמות בהם נרמסה השבת תוך חילולי שבת המוניים בשעות אחרי הצהריים של השבתות ערב ל"ג בעומר, השנה יהיו שערי הכניסה למירון סגורים ומסוגרים עד לצאת הכוכבים של מוצאי שבת".

"לא נאפשר שימוש במתקנים ובשטחים לשום גוף כולל חסידויות שלא יבטיחו את שמירת השבת המוחלטת סביב היערכותם להדלקות וזה כולל הגעת מאות ואלפי שוטרים וסדרנים יהודים ושאינם יהודים למתחמים השונים בתוך מירון בעיצומה של השבת תוך כדי הפעלת מכשירי קשר ורמיסה פומבית של השבת לעיני כל". מבהיר הלפרין.
השנה "לא נאשר כאמור שום תכנית ושום שימוש עד שלא תובטח שמירת השבת מירון לא תהיה תל אביב", סיכם הלפרין

אמש כתב העיתונאי אבישי בן חיים פוסט חריף בדף הפייסבוק שלו כנגד חילולי השבת במירון, "מה עם חילולי השבת שהחרדים אחראים להם?", הטיח בן חיים.
"לפני שהחרדים מנהלים מאבק כדי לכפות על החילונים התל אביבים לשלם מחיר כבד ולשמור שבת, נראה אותם כופים על החרדים עצמם לשלם מחיר כבד ולשמור שבת בל"ג בעומר הקרוב החל במוצאי שבת. אבל בשביל מה? יותר קל להטיף לחילונים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.