במירון נערכים – יוקמו אוהלי 'שטיבלאך' ולימוד ממוזגים

במירון ממשיכים בהיערכות להגעת רבבות העולים לציונו הקדוש של הרשב"י במירון בימי ל"ג בעומר.

במירון ממשיכים בהיערכות להגעת רבבות העולים לציונו הקדוש של הרשב"י במירון בימי ל"ג בעומר.

בסמוך לקבר הרשב"י הוקמו אוהלי ענק ל'הכנסת אורחים' עם כ-1700 מקומות ישיבה. כמו כן בסמוך לאוהלי הענק של 'הכנסת האורחים' יוקמו ע"י מוסדות אור הרשב"י אוהלי 'שטיבלאך' ולימוד ממוזגים שיתנו מענה רוחני עם תפילות סביב השעון בשבת בסמוך לל"ג בעומר, ושיעורי תורה במהלך ל"ג בעומר ע"י משפיעים ורבנים.

עקב צפי למזג אוויר חם הוזמנו מזגני ענק שיותקנו באוהלי הכנסת האורחים ואוהלי התפילה (שטיבלאך) של מוסדות 'אור הרשבי' בכדי להנעים את השהות של הרבבות באוהלים.

יצויין כי כמידי שנה מאות המתנדבים של 'איחוד הצלה' צפויים ליטול חלק במערך האבטחה והסיוע הרפואי לרבבות העולים למירון. בארגון 'איחוד הצלה' קוראים לרבבות העולים מירונה להעדיף את השימוש בתחבורה הציבורית, לעקוב אחר ערנות הנהג ובמקרה הצורך לא להתבייש להעיר על מהירות מופרזת. לנוהגים ברכב פרטי להימנע מנסיעה ללא שינה מספקת ובוודאי שלא לאחר שעות שהייה ארוכות על ההר ובדרכים אליו.

צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24"

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מאת הירא והחרד

  כמעריץ ענק של האדמו"ר מבויאן שמבחינתי הוא סמל של מלכות רוזי'ן שעניינה קידוש ד' מלכות התחשבות אמיתית בציבור הכללי ולהאהיב שם שמיים על הכל, אני פונה אליכם רגע לפני בחסד וברחמים, ותתנתקו לרגע מכל היחצ"נים בגרוש שמנסים לייפות את המצב.

  בתוך עמי אנוכי יושב מסתובב אני בתל אביב רמת השרון באר שבע ורמלה וגם בציבור הדתי לאומי ויהודים פשוטים מעמך ישראל שואלים אותי האם לאדמו"ר מבויאן לא אכפת חילול שבת של שוטרים בעלי זיקה מסורתית?, הרי מה שקורה כיום במירון זה לכפות על כוחות הביטחון ואלף אחד אנשים נוספים חילולי שבת. למה שלא ידחו את המדורה לבוקר או לכה"פ לפנות בוקר כמו שהציעו בכירי המשטרה.???? למה לא???

  לצערי בעידן התקשורת הפתוחה והרשתות החברתיות אי אפשר להעלים מידע, ולא ייחצן חרדי בגרוש יציל את המצב. והחילול ד' הזה הוא ממש נורא. וכָּל מָקוֹם שֶׁיֵּשׁ חִלּוּל הַשֵׁם אֵין חוֹלְקִין כָּבוֹד לָרַב, ואני אומר את האמת, לא היה לי מה לענות מרוב בושה. קשה לערוך ליהודים מעמך ישראל פלפולים בסגנון צוויי דינים של ר' חיים. התחמקתי והסברתי שנערכים כעת דיונים אמיתיים לדחות את חילול השבת. המצב שנוצר הוא כבר לא הבעיה של חילול השבת כמו חילול ד' הנורא וכבר פסק הרמב"ם שבמצב של חילול ד' לא נוגע מה באמת היה אלא איך הדברים מתפרשים בציבור. כָּל מָקוֹם שֶׁיֵּשׁ חִלּוּל הַשֵׁם אֵין חוֹלְקִין כָּבוֹד לָרַב.

  אינני ייחצן ואינני בן יחצ"ן ולא כותרת באתר חרדי תציל את החילול ד' וחילול השבת. הרי לפני 4 שנים שדחו את ההדלקה בדיוק לאותה שעה וראו שזה מביא חילולי שבת. המצב במירון בשנים האחרונות השתנה לבלי היכר עקב העומס והכוחות מה שלא היה לפני 20 שנה. ובמצב שנוצר יש לקחת מנהיגות אמיתית ולשנות סדרי בראשית. אין לכם מושג איזה כבוד הדבר יתן למלכות בית רוז'ין ולקדושת השבת וקידוש שם שמים.

  ואין לנו ספק וספק ספיקא שהקידוש ד' הזה יביא את הגאולה והשמחה תהיה כפי שלא היה מאז ומעולם כי במצב הזה רשב"י ישמח איתנו באמת. אינני יכול לחייב אתכם לעשות כלום, אבל אל תנסו לשחק בת יענה. רוז'ין זה מלכות, ומלכות יודעת לפרוץ גדר ולשנות סדר בראשית בשביל שבת המלכה, ואם צריך עושים הכל, אבל הכל ואין די באר לשכר הגדול והזכות שדבר זה יביא לעולם כולו.

  חייבים לזכור שבמָקוֹם שֶׁיֵּשׁ חִלּוּל הַשֵׁם אֵין חוֹלְקִין כָּבוֹד לָרַב, והציבור לא יסלח לנו על זה לעולם!!! והכתם שאדמו"רים וחסידים הביאו לחילול שבת באתרא קדישא דמירון עומד להיות הכותרות של כל התקשורת שתקפוץ על המציאה כמוצאי שלל רב, לא שווה כל ההדלקה ואנא נוליך את חרפתנו….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב