במלאות שנה: החברים של אלקנה בישץ עלו לקברו

הבוקר עלו מכריו ובני משפחתו של בישץ לקברו במלאות שנה לפטירתו. צפו

שנה חלפה מתאונת האופנוע הטראגית בכביש 443 בה קיפח את חייו עו"ד אלקנה בישיץ ז"ל. הבוקר עלו מכריו ובני משפחתו לקברו במלאות שנה לפטירתו. בהם היה ניתן לראות את איש הנדל"ן וחברו הטוב שוקי סלומון, שהגיע יחד עם שורה של אנשי עסקים לקברו.

במקביל, היום תתקיים הכנסת ס"ת מפואר לביהמ"ד טאלנא בב"ב. כתיבת אותיות בשעה 18:00 בבית הרב שמילו ברגר ברח' דבורה הנביאה 4.

אלקנה התפרסם בין היתר בזכות מעשי החסד שלו וההתמסרות שלו לסייע לגרושות שנקלעו למצוקה. "היה לו חשוב לטפל בנשים גרושות שהפרוטה אינה מצויה בכיסן, הוא לא לקח כסף, אחרים במקומו, היו כבר מנצלים אותן וגורפים כסף לכיסן".

עורך הדין בישיץ היה מוזיל מהונו למען עולם התורה והישיבות. הוא היה מחלק שטרות למוסדות ולאביונים. דלת ביתו הייתה כתובת מבוקשת עבור אנשים דלי אמצעים שידעו כי ליבו הרחב של אלקנה יפתח בעדם. "הוא העריך תורה, ותרם רבות למוסדות תורה וישיבות", נזכר אחד החברים, כמו כן, הוא סייע רבות לבני ישיבות שנתקעו מול הצבא בעניינים טכניים. הוא היה נותן תצהירים לבני ישיבה מבלי ליטול כסף".

הרב שייקה גרינשפן ראש רשת הכוללים 'נרו יאיר' בבני ברק. במסגרת הכולל מחזיקים אנשי עסקים אברכי כוללים. גם אלקנה זכה להימנות על הסכם יששכר וזבולון המפורסם, "הוא החזיק אברך בכולל", העיד בראיון לאקטואליק לפני כשנה. שייקה ציין נקודה מעניינת: "ב-20 לחודש יצאה לו הוראת קבע מחשבון הבנק לאחד האברכים שהחזיק, ב-20 בחודש הוא הלך לעולמו". הרב גרינשפן ממשיך: "הוא ושוקי (סלמון מק.)התגייסו לכל דבר שבקדושה, כמויות בלתי נתפסות של תרומות וחסד. במסע ההלוויה הבחין שייקה בעורכי דין "כרישים", ואנשי עסקים שביום יום, חיים באיזי, ולוקחים כל דבר בקלות – הפעם הם התפרקו".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בישיץ

    שנה קשה למשפחתו ועוד יותר לכל אותם אנשים שהמנוח גרם להם צער ונזק עצום, לאחר שנה הבנתי את המשמעות של הפטירה שלו, מקוה שבזה יתכפר לו אפילו במשהוא בצער ובעוגמת נפש שגרם.

    שי |
    הגב