במלאות שנה להסתלקות: האם אריה דרעי גורם לקרע במשפחת מרן והציבור הספרדי?

"מזכירים בהזמנה רק שני בנים, כאילו לרב עובדיה לא היו עוד ילדים", טוען גורם בתנועת ש"ס והפנה אצבע מאשימה כלפי דרעי: "מנסה למחוק את כל מי שלא מזוהה עמו". בסביבתו של דרעי טענו מנגד: ההזמנה נוסחה 'בניגוד לדעתו'

במלאות 11 חודש לפטירת מרן הגר"ע יוסף זצ"ל: תנועת ש"ס ומשפחתו של מרן זצ"ל מגיעה מפולגת ומסוכסכת אל אירועי השנה לפטירתו שיתקיימו בשבוע הבא: בעיתון הבית של ש"ס "יום ליום" פורסמה מודעה על עצרת שתתקיים בבנייני האומה בירושלים, ומבין בני משפחת יוסף לא מוזכרים בנו הגדול של מרן רבה של העיר חולון הגר"א יוסף, ואחיו הצעיר ראש בד"ץ בית יוסף הגר"מ יוסף, וגם לא מרן הראש"ל הרב עמאר.

מי שכן מוזכרים במודעה הם הגר"ש כהן, הראש"ל הרב יצחק יוסף, וחבר מועצת חכמי ש"ס הרב דוד יוסף. השלושה מזוהים עם יו"ר ש"ס אריה דרעי לחלוטין, גורמים חרדים טוענים כי ישנה מגמה בקרב אריה דרעי ואנשיו 'להעלים-להתעלם' מכל מי שלא מיישר קו עם היו"ר אריה דרעי ובכלל זה בניו של מרן הגר"א יוסף והגר"מ יוסף שלא מתיישרים (נ.ב על פי אנשי דרעי).
גורם המקורב לתנועת ש"ס מוסר כי "אריה דרעי מנסה למחוק את כל מי שלא מזוהה עמו לחלוטין"

"המצב של אריה דרעי אישית לא טוב והוא היה צריך לחבק את כל האנשים הרלוונטיים. לא ברור למה, אבל הוא עושה את כל הטעויות האפשריות. דרעי מנסה למחוק הרבה אנשים שבחיי הרב היו משפיעים ובעלי עמדות. זה רק פוגע בו".

בסביבתו של אריה דרעי אמרו הלילה (ו') כי "ההזמנה הזו נוסחה בניגוד לדעתו של יו"ר התנועה שביקש במפורש שבמודעות לא יוזכרו שמות רבנים כלל. הנושא ייבדק ויטופל".

כמעט שנה לפטירת הרב עובדיה, מצבה של ש"ס לא פשוט. הסקרים מנבאים לה ירידה משמעותית במספר המנדטים והחיבור שלה לקהל המזרחי-מסורתי הולך ונחלש. לרגל ציון השנה מתכוננים שני אירועים גדולים, בשבוע הבא בבנייני האומה בירושלים וחודש לאחר מכן עצרת ענק באיצטדיון רמת גן. בהזמנה נכתב כי לצד האירועים המרכזיים, יתקיימו גם "אזכרות, עצרות התעוררות ומעמדי סליחות בכל רחבי הארץ", מתוך תקווה שהחיבור עם השטח יתחדש והציבור המסורתי בישראל ימשיך לראות בש"ס את ביתו הפוליטי.

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ומה עם הרב צבי חקק?? הוא גם לא קשור ?? גם אותו העלימו רק כשדרעי רצה שמישהו נאמן יבוא לאלעד בבחירות להגיד את דברי מרן הוא ידע להביא אותו ?

  יוני |
  הגב
 2. דרעי שרצה לבעוט בשס הברנש הזה יזלזל בגדולי עולם כמו מרן הגאון הרב עמאר פשוט לא מקנא בגהינום שהייה לו גם בעולם הזה כמה רשעות בבן אדם אחד

  בני |
  הגב
 3. קוקר מספיק עם המלחמות אני יודע מבפנים אמור להיות עצרות נוספות עם שאר האחים ואריה דרעי. אין מחלוקות ואין מלחמות.
  הרב עמר לא קשור לש"ס ואל תכניסו מלחמות מיותרות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • הבעיה שרבים מבוחרי ש"ס רואים ברב עמאר כמורם דרכם,
   וממשיך דרכו של מרן זצ"ל.

   אפ' שהדבר לצנינים בעיניך ובעיני ראשי ש"ס.

   ולכן הרב עמאר קשור+, הבנת ?

   אביתר |
   הגב
  • דרעקי הארכיפושע הוא הוא לא קשור לשס
   הוא האנטי דוגמה של שס
   שילך לאיטליה בן סורר ומורה זולל וסובא שם מקומו יין איטלקי ובשר אדום
   פפפווועעעע
   מרן ע"ה בשמים פועל להזיזו אין על מרן ע"ה

   אני מתבייש משס של היום |
   הגב
 4. אכן דרעי מפלג את הציבור הספרדי
  והוא חושב שהציבור הספרדי טיפש כמו שהיה ועבר
  אבל ב"ה הציבור הספרדי מספיק התחכם ויודע שיש לו עסק עם בן אדם שכלפי חוץ נראה צדיק תמים וחסיד ובתוכו הוא מלא בערמומית שאין כמותה וכדגומתה

  בני |
  הגב
 5. אני מיסתפק לבא לטדי או לא אם זה למרן אני יבא לכל מקום ואם זה לדרעי אני אפילו לא יסתובב באזור שלא יגידו שבאתי

  אלי תחזור |
  הגב
 6. לא מבין למה הרב משה והרב אברהם הדגולים והכי קרובים למרן ע"ה שותקים כדגים????????

  אולי גם טלפון? |
  הגב
 7. איצטדיון טדי? חחחח הצחקתוני
  כבר היה נסיון לעשות זאת כסף נשפך כמים עבור פרסומים וגורנישט
  מי שאכל שום ויש לו ריח בפה יאכל עוד שום????????

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב