במלאות 200 שנה להסתלקות הרה"ק רבי דוד מלעלוב זיע"א המונים יעלו לציונו הק' בפולין

בחצר חסידות לעלוב בבית שמש נכנסו לישורת האחרונה בהכנות קדחתניות לקראת הגעתם הצפויה של מאות רבות חסידים ואוהדים ועמך בית ישראל מארה"ק ומחו"ל בראשות נכדו האדמו"ר מהר"א מלעלוב, להשתטח על ציונו הק' של מייסד השושלת אוהבן של ישראל הרה"ק רבי דוד מלעלוב זיע"א לקראת שנת המאתיים להסתלקותו של אותו צדיק נערץ ביום ז' שבט.

בימים אלו הושלמה מלאכת חידוש ציונו הקדוש של הרה”ק רבי דוד זיע”א בעיירה לעלוב בדרום פולין. ביוזמתו ועידודו של נכדו האדמו"ר זצ"ל, ובהשתדלותו ופועליו הנמרצים של העסקן שמחה קרקובסקי, האהל חודש והורחב כיאות בכדי שיוכל להכיל את המוני המתפללים שנאלצו בשנים עברו להידחף ולהצטופף בקור הפולני העז סביב האהל הישן שהיה צר מלהכיל את המתפללים.

הנסיעה ליארצייט בלעלוב מוכרת היטב בהיסטוריה החסידית השורשית כאחת הנסיעות הגדולות באירופה, כאשר בל"ג בעומר היו רבבות נוסעים לקראקא לציון הרמ"א זיע"א, בכ"א אדר לליז'ענסק, ובז' שבט ללעלוב, ואכן לאחר שנגאל הציון בחסדי השי"ת חודשה הנסיעה ע"י האדמו"ר זצ"ל שאף המריץ והמליץ להגיע לפעול ישועות אצל זקינו זיע"א ואמר: "פויעל'ן און פולין" כאשר מזה למעלה מחצי יובל, משתטחים המונים על ציונו ונושעים מעל דרך.

האהל החדש בלעלוב

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.