"במלחמה הבאה הנשק הכימי יופנה לישראל"

ד"ר קידר מזהיר כי גם לחיזבאללה עשוי להיות נשק כימי. "אנו צריכים להניח שכל מה שיש לסוריה יש גם לחיזבאללה. כאיש מודיעין לשעבר אני מודאג מהפער בין ההערכות הצבאיות לבין מה שקורה בשטח". { מומחה מזהיר}

הטבח בסוריה: מעלה 100 בני אדם נהרגו ועוד 400 נפצעו היום בהפצצות אוויריות באילדיב בסוריה, בעקבות שימוש בגז עצבים סארין.

ברשתות החברתיות הופצו סרטונים בהם נראים תמונות מזעזעות של גופות שרועות ברחובות ושל צוותי רפואה מטפלים בנפגעים.

"אסד חש שהוא כל יכול, מאחוריו עומדת רוסיה שלא תאפשר גינוי באו"ם ושום פעולה בינלאומית נגדו, ואילו בארה"ב יש נשיא חדש שלא שש להתערב בענייני המזרח התיכון", אומר ל"רשת דיגיטל" ד"ר מרדכי קידר, ממרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטת בר אילן.

ד"ר קידר מזהיר כי גם לחיזבאללה עשוי להיות נשק כימי. "אנו צריכים להניח שכל מה שיש לסוריה יש גם לחיזבאללה. כאיש מודיעין לשעבר אני מודאג מהפער בין ההערכות הצבאיות לבין מה שקורה בשטח".

"כשהעולם אמר שסוריה פורזה מנשק כימי טענתי שמהיכרותי עם משטר אסד זה לא יקרה, ושחלק מהנשק הכימי יוסתר. אנו צריכים להסיק מכך שערבויות בינלאומיות ואמנות כמו 'אי שימוש בנשק כימי' אין להן שום משמעות, וישראל צריכה לקחת את זה בחשבון. מסקנה נוספת היא שעלינו להיערך לתרחיש כימי ואף גרוע מכך, אם תהיה מלחמה מול סוריה".

האם טראמפ עשוי להתערב?על כך משיב קידר "הנשיא החדש לא שש להתערב בבעיות העולם, ובכך הוא מזכיר את ג'ורג' וו בוש, נשיא ארה"ב לשעבר. בוש כיהן 8 חודשים עד למתקפת הטרור של ה-11.9, ובמשך כל אותם חודשים התעסק במדיניות פנים בלבד. הוא לא רצה להתעסק בבעיות העולם ולא הבין אותם. מאוד ייתכן כי בהמשך טראמפ ייאלץ להתערב בסוריה אם תהיה פגיעה באינטרסים אמריקאים", אומר ד"ר קידר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.