במעונם של גדולי ישראל: פתיחת ת"ת חדש(גלריה)

לקראת תחילת רישום הילדים לתלמודי התורה לשנה הבאה הבעל"ט ועקב ריבוי התושבים בשכונת פרדס כץ בב"ב הוצרך לפתוח ת"ת בשכונה. ולאחר התייעצות עם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן יצא המהלך לדרך. אלי קובין תיעד {צפו בתיעוד}

לקראת תחילת רישום הילדים לתלמודי התורה לשנה הבאה הבעל"ט ועקב ריבוי התושבים בשכונת פרדס כץ בב"ב הוצרך לפתוח ת"ת בשכונה. ולאחר התייעצות עם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א יצא המהלך לדרך.

הבוקר נערך במעונו של הגראי"ל שטיינמן מעמד יסוד והקמת התלמוד תורה החדש. התלמוד תורה נפתח על פי הוראתו ויעמוד בנשיאותו. כמו כן יעמוד הת"ת בהכוונת בנו הגאון רבי שרגא שטיינמן ראש ישיבת קהילות יעקב.

הגראי"ל קרא לתלמוד תורה את השם: "חדרי תורה". והביא את הגמרא בקידושין על מוחזקני בך שאתה בקי בכל חדרי תורה לדרוש קל וחומר והביא את הרש"י בזבחים שמבאר שיתנו ליבן להיות חריפין לדרוש קל וחומר. שצריכים שיהיו בקיאין בכל חדרי תורה. וכן בירך את התלמוד תורה שיזכו בקרוב ל-400 תלמידים. רבינו בירך את עשרות ההורים שיתברכו בכל טוב.

צוות הת"תהגיעו אף למעונו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי וכן נכנסו להתברך במעונו של הגרי"ג אדלשטין ראש ישיבת פוניבז' שבירך את הנהלת הת"ת ואת ההורים.

צילום: אלי קובין
צילום: אלי קובין

3C9A3434

3C9A3446

3C9A3463

3C9A3474

3C9A3488

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.