במעמד הרב הראשי: קיבוץ שדה אליהו חגג 75

במסגרת אירועי 75 שנה לעלייתם לקרקע, הזמינו אנשי קיבוץ שדה אליהו לשבת, כאורח כבוד, את הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו. הרב ערך שיחות עם צעירי הקיבוץ בנושאי הלכה וענייני השעה ואף השתתף במפקד בני עקיבא

במסגרת אירועי 75 שנה לעלייתם לקרקע, הזמינו אנשי קיבוץ שדה אליהו לשבת, כאורח כבוד, את הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו. הרב ערך שיחות עם צעירי הקיבוץ בנושאי הלכה וענייני השעה ואף השתתף במפקד בני עקיבא.

הרב לאו התייחס במפגשים לערכים הייחודיים הבאים לידי ביטוי בקיבוץ שדה אליהו, המבטאים לא רק את השילוב המופלא והמעשי בין תורה לעבודה אלא גם את ערכי הערבות ההדדית ואת חשיבות העבודה העצמית בחקלאות. הרב דיבר על החיבור לקרקע, החיבור לאדמת ארץ ישראל, הדגיש אותם כחשובים, וציין שהוא רואה בקיבוץ "קהילה מאוד משודרגת".

הרב דוד לאו 1

שמעון שורק, חבר שדה אליהו: "הביקור היה מוצלח מעל ומעבר לציפיות. תחושה של התרוממות רוח שלא ניתן לתארה במילים. אירוח של רב ראשי עם מעיל דיינים ארוך המתערה בקיבוץ ומתחבר אל האנשים, צעירים כמבוגרים, אינו דבר מובן מאליו כלל ועיקר, ואילו הרב לאו הצליח לעשות את הדברים באופן מרשים ומרתק".

מזכ"ל הקיבוץ הדתי, נחמיה רפל, ציין שמאז כניסתו לתפקיד היו לרב לאו מספר פגישות עם רבני הקיבוץ הדתי וחברי המזכירות הפעילה, בעניינים שוטפים ובהדגשת הצורך בקידום פתרונות לשנת השמיטה. גישתו של הרב לאו וגישת הרבנות הראשית הנוכחית היא לראות בהיתר המכירה פתרון נחוץ והכרחי בעת הזאת, ולאפשר לכל ציבור וציבור לבחור בדרך בה הוא מעוניין ליישם את תפיסתו ההלכתית בנוגע לשמיטה, אם על ידי היתר המכירה, אם על ידי אוצר בית דין, ואף לסייע תקציבית לחפצים לשבות ממש מכל עבודה חקלאית בשדה ובמטע.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הקב"ה בוכה ואומר… על כבודכם מחיתם על כבודי לא מחיתם – מחאה גלויה נגד שמואליק רבינוביץ שעשה מעשה נבלה שאיפשר לאפיפיור The Pope להתייצב מול הכותל המערבי עם צלב בעודו.

  הנבלה סרוחה שאיפשר לאפיפיור-pope (אבי אבות הטומאה) להתייצב מול הכותל המערבי עם צלב בעוד שמולו ולא כיסה את הצלב, אם הוא לא היה מכסה את הצלב במקום כלשהו וכך גם בכותל, זה היה כואב לי מאוד על שמאפשרים לו להתייצב ככה מול הכותל המערבי אבל לא הייתי בא בטענות לרב הכותל הרב שמואל רבינוביץ, הוא היה בודאי טוען כי אין בכוחו לעשות כאן דבר.

  אבל כשמצאנו כי הוא כיסה את הצלב בהר הבית בשל כבוד למוסלמים ואף כיסה את הצלב כשהוא היה מול פני הרב שמואל רבינוביץ ומול הציבור היהודי שם, אבל כאשר התייצב מול הכותל המערבי שם הוא היה עם הצלב ושמואל רבינוביץ לא הבין כי עליו היה למחות מחאה גדולה? מפני שיש בכך חילול ה’ ופגיעה קשה בכבודו של קודשא בריך הוא, כאילו על כבודו של רב הכותל צריך לכסות את הצלב אך על כבודו של הקדוש ברוך הוא כאן זה לא משנה כלל, זה מעשה שחייב לזעזע כל יהודי

  אם הייתי שם לא רק שהייתי מוחה בכל כחי, הייתי קם ועוזב את המקום תוך גילוי דעת, כי כבודו של הקב”ה קודם לכבודו של רב הכותל-שמואליק, ואדרבה, לכסות היה צריך גם כאן וגם כאן, אי הצבת תנאים מוכיח כי משהו חולה מאוד בכח היהודי. המוסלמים הציבו תנאי קודם למעשה שאם הוא בא להר הבית עליו לכסות את הצלב והוא אכן עשה כך, ואילו בכותל המערבי מותר לו לבא עם צלב על דבר שכזה ציפיתי שנשמע קול מחאה

  אני כאן מוחה מחאה גדולה:
  אני רואה בזה מעשה חמור חילול ד’ ופגיעה קשה וגסה בקדושת המקום ובקב"ה, ואעיר כאן לרבה של הכותל, בתפקיד שלך יש הרבה רגעים לא נעימים, ואם אתה רב אמיתי היה עליך להוכיח זאת כאן, כשלא נעים, זה היה מרים אותך ומוכיח כי אתה ראוי לתפקיד, להתחנף להתרפס לשחק מה יפית בפני מבקשי נפשנו בפני עבודה זרה, ככה נהגו מי שגרמו שאלפים ורבבות הובלו לשחיטה.

  וידוע לנו שאתה (שמולאיק) הוא זה שרוצה ששליטת מירון דהיינו מקום הקדוש של הרשב"י יעבור למדינה הטמאה – מדינת איזראל ר"ל, לעשות דבר כזה שייך רק לערב-רב. וד"ל!!!!!

  היה עדיף למות בשואה ולא לעלות לכאן ולהתקלקל ממך בטומאה כזו, ובאין סוף קלקולים שהעניקו השלטונות הציונות, בימי העליה ועד היום הזה לא פסקו כלל! "צא טמא" שמואליק.

  כל הרבנים האלה שלחצו ידו של אבי אבות הטומאה, הם רשעים גמורים, ואין להם חלק לעולם הבא, הם עשו חילול השם גדול מאוד מאוד, הם לא רבנים אלא מסיונרים, בדיוק כמו האפיפיור הרשע הזה, שרוצה את קבר דוד, ועוד מעט ירצה גם מערת המכפלה, קבר רחל, קבר שמואל הנביא, מירון, בקיצור את כל ארץ ישראל, אבל השם ית' לא יתן לו את מה שהא מבקש, וה"רבנים" הרשעים האלה מצטלמים איתו הם יתנו את הדין בשמיים הם מתחנפים למסיונר נוצרי ושוב אני אומרת הם לא רבנים הם מסיונרים ממש!!!

  לצערינו הרב: לגוי הטמא הזה (האפיפיור שהוא ראש הקליפה) יש יותר חן ורוחניות מאשר לרוב הרבנים האלו, שהם נציגי המדינה הציונות.

  הסיבה שהם הגוים, כ"כ נמשכים למקומות הקדושים בירושלים, ובונים כנסיות באיזורים מקודשים, הר הזיתים, ליד קבר דוד, משום שאין להם קיום בלי הקדושה, הזוהר הקדוש מדבר על זה, כוחות הסטרא אחרא יונקים את החיות שלהם מהקדושה, אחרת הם נאלמים כי הם בעצם סוג של פאטה-מורגנה, הם פשוט לא קיימים באמת, זה תעתוע, וככל שאנחנו קרבים לאחרית הימים הכוחות האלה נעשים יותר ויותר כבדים ומציגים עצמם כביכול כמוחשיים, אבל בקרוב ממש, זה הכל יעלם כמו אבק פורח כשתבוא הגאולה בב"א.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב