במעמד מרומם ומרגש הוכנס ספר תורה לכולל ברסלב בבני ברק

גדולי ישראל הגיעו לאירוע המרגש בכדי להביע את שמחתם -שמחת התורה בהכנסת ספר תורה למבצר הגדול והוותיק של כולל ברסלב בבני ברק המונה למעלה משלוש מאות אברכים תלמידי חכמים מופלגים מכל העדות והחוגים. במעמד רווי הוד ופאר ובאווירת שמחה עילאית הוכנס ספר תורה חדש לכולל ברסלב בשילוב מעמד חנוכת הבית להיכל החדש של הכולל 

בכתיבת האותיות התכבדו גדולי ומאורי ישראל ובראשם הגאון הגדול רבי חיים קנייבסקי שליט"א אשר הביע את הערכתו הרבה לכולל ולעומדים בראשו, כמו כן כובד בכתיבת אות הרב הצדיק רבי יעקב מאיר שכטר, רבנים חשובים ואישי ציבור.

בשעות הערב יצאה התהלוכה בליווי מצעד רכבים מרשימים שקושטו עם כתרי תורה ענקיים בשילוב תזמורת ואפקטים מיוחדים כאשר בראש התהלוכה צועדים ראשי ישיבות ורבנים תוך שירים וריקודים ובהשתתפות מאות ילדים שנשאו לפידים בידם.

כאשר הגיעה התהלוכה לבית המדרש יצאו החוגגים עם ספרי התורה מבית המדרש לקבל את ספר התורה החדש ובשמחה גדולה לכבודה של תורה הוכנס הספר להיכל בית המדרש שנתרם על שמו של רבי מנחם דב קארפונקעל ע"ה, בבית המדרש הוסיפו המשתתפים בריקודים במשך שעה ארוכה.

סעודת המצווה התקיימה בהיכל הכולל הגדול בהשתתפות מאות תלמידי הכולל כשבראש המעמד יושבים הגאון רבי דב פוברסקי ראש ישיבת פוניביז' הגאון רבי משה הירש ראש ישיבת סלבודקה, ראשי ישיבות, רבנים ואישי ציבור אשר כולם הביעו את הערכתם הגדולה למבצר התורה הגדול והוותיק המוציא מתוכו זה שנים ארוכות מרביצי תורה ויראה.

בסיום המעמד כובד ראש הכולל הגאון רבי יעקב קניג בברכת המזון ולאחר מכן קם כל הציבור הקדוש לריקוד מתוך התרוממות ודביקות בהודאה על העבר ובקשה על העתיד. הציבור התפזר לביתו כאשר המעמד הנשגב נחרת בליבם של כל המשתתפים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.