במעמד מרגש נערכה בתחילת השבוע חגיגת 'בר מצוה' לשמונה עשרה תלמידים מרשת מוסדות 'מגדל אור' במגדל העמק

חגיגת בר מצוה מרשימה ל-18 תלמידים עולים חדשים הלומדים ברשת מוסדות 'מגדל אור' במגדל העמק' נערכה ביום ראשון השבוע באולם הגדול של 'בית טובי העיר' בירושלים בהשתתפות מאות איש ביניהם אורחים רבים וחשובים מהארץ ומחו"ל, ובראשם רב בית טובי העיר הרה"ג רבי נתן שפירא שליט"א, רבנים ואישי ציבור נכבדים.

את האירוע פתח וניהל נציג הנהלת בית טובי העיר' הנותנים את חסותם לאירוע זה השנה העשירית, שהביע את רגשותיו הנעלים לנוכח המעמד הגדול לו זוכים דיירי הבית זה כבר עשר שנים ברציפות.

אורח הכבוד במעמד השנה היה יו"ר הסוכנות היהודית מר נתן שרנסקי, שבנאומו המרתק סיפר בהתרגשות רבה שלפני מספר שבועות ביקש להשלים החסר בעריכת מעין אירוע בר מצוה עבורו לאחר שבגין מצוקות העיתים נבצר בשעתו מהוריו לקיים מסיבה יהודית זו, לשם כך עמל קשות בשינון הקריאה ואמירת ההפטרה בשבת פרשת בא השנה. אתם ילדים יקרים פנה ואמר – אשריכם שזכיתם שיש לכם את האבא היקר האיש הדגול הרב גרוסמן הדואג לכם לעריכת בר מצוה בגיל 13, מלמדים אתכם את הקריאה וההפטרה, הנחת תפילין ועטיפה בטלית ללא כל בעיה, במסירות אבהית מדהימה ונדירה.

צבור המשתתפים קבלו בתשואות ובהתרגשות את נציג חתני המצוה – ביניהם ילדים עולים חדשים ויתומים ללא אב ואם, שהביא את ברכת ילדי בר המצוה לראשי המוסדות תורמים החשובים על שהעניקו להם את החוויה הנעלית ביום חגם הגדול.

את הנאום המרכזי במעמד המרשים נשא בהתרגשות רבה נשיא המוסדות הגרי"ד גרוסמן שליט"א רב העיר מגדל העמק שבדבריו עמד על זכותם של התורמים שטרחו ועמלו לארגון מסיבה מכובדת זו לכבודם של התלמידים היקרים שהגיעו למצוות.

בסיום הטקס העניקו התורמים לחתני המצוה זוג תפילין וטלית מהודרים וסידור תפילה מרשים באיחולי ברכות לבביות, בצירוף איחולי ברכות שיזכו להקים בתים נאמנים בישראל לתפארת, והוענקה תעודת הוקרה מכובדת למר שפילמן על פעלו הרב.

המעמד לווה בתזמורת ופרקי שירה וזמרה, ובמרכזו קטע מיוחד ומרשים שר תלמיד מוסד 'זוהרים' מרשת מוסדות מגדל אור שיר הלל למוסדות בציינו שבזכות הרב גרוסמן הצליח לשמור על היהדות כאשר מצא את עצמו בדרך מבטחים באמונה והבטחון בבורא העולם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.