במעמד רבנים: הושלם שיפוץ "מול קודש הקודשים" שבמנהרות הכותל המערבי – צפו בתמונות


בטקס מרגש, במעמד רבנים ואישי ציבור הושלם שיפוץ מקום "מול קודש הקודשים" שבמנהרות הכותל המערבי.

הכותל המערבי אורכו כ- 488 מ"ר במחצית אורכו של הכותל המערבי נמצא פסגת הר המוריה כשעליה אבן השתיה, שם היה "קודש  הקודשים" בבית ראשון ובבית שני.

עם הכשרתן של מנהרות הכותל אותר חדר קטן, ששימש תמיכה לבתים שמעליו, בנקודה המדויקת מול קודש הקודשים. חדר זה הפך לאתר תפילה והדלקת נרות, וישנם אף התוחבים פתקים דווקא בין חריצי הכותל שם. לפני חצי יובל שנים החלו מים לדלוף מבין אבני הכותל בחדר זה, דבר שעורר התרגשות עצומה על כי "הכותל בוכה על החורבן".

בנקודה הקטנה הזו, הקרובה ביותר למקום קודש הקודשים בבית המקדש, חולפים אלפי אנשים ביום, במהלך הסיור במנהרות הכותל. במקום מקודש זה, שופכים שיח תלמידי בית ספר, חילים ומבקרים רבים. מדי יום, יושבות מאות מתפללות בצמוד לקיר הזה, לואטות פרקי תהילים ובקשה, שופכות דמעות ותחינות על הכלל והפרט בעם ישראל.

רבי יהודה הלוי כתב: "ירושלים לא תבנה, כי אם כאשר ישתוקקו אליה בני ישראל תכלית תשוקה, עד אשר יחוננו את אבניה ואת עפרה". הפוקדים את המקום הזה, מגלמים יותר מכל את התשוקה הגדולה של עם ישראל, אל בנין ירושלים. ההישענות האבסולוטית על האבנים הללו, המכוונות כנגד ביתה של השכינה. הדמעות הניגרות על החורבן, הם אלו שיביאו את הבניין.

מקום זה שופץ באחרונה בתרומת משפחת "כוכב" ממקסיקו, ובטקס מרגש הוכנס ספר תורה וצוין השלמת השיפוץ.

במעמד המרגש הודלק ונר התמיד ומנורה עם ששת קנים לזכר ששת מיליון היהודים שנרצחו במוראות השואה באירופה.

בשירי התרפקות וצימאון לבנין  בית המקדש ולאמונת עם ישראל בביאת משיח צוין אירוע זה, ודברי ברכה השמיעו רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א, הראשון לציון הגר"א בקשי דורון שליט"א, הרה"ג שלמה טוויל רבה של מכסיקו , מנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב ושר הפנים מר גדעון סער, התורם ובני משפחתו.

המעמד הסתיים בקבלת עול מלכות שמיים על ידי המקובל הרה"צ בניהו שמואלי שליט"א, ובסעודת מצוה לכבודה של תורה.

ADM_0623 ADM_0893 ADM_0979 ADM_0983 ADM_1000

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.