במעמד שלושת האחים: מרן הגר"ע בלווין: "בני יצחק יתמודד לרה"ר – הרב עמאר הבטיחני שיתמוך בו"

לאחר שהכריע על בחירתו של בנו הרב יצחק יוסף לתפקיד הרב הספרדי מרן הגר"ע יוסתייחס  במהלך שיעורו בלווין למירוץ ואמר: "סהדי במרומים שאני מתכוון לשם שמים ולטובת עם ישראל ולכן בני ידידי הגאון רבי יצחק שחיבר כ-40 ספר, ואני אומר את זה בבריאות בוודאות קבל עם ועדה, שרבי יצחק הוא המומלץ שלנו לרה"ר.

מרן הגר"ע יוסף הוסיף וברך : מברך את בני אברהם, ייעצתי לו שיפרוש לטובת אחיו רבי יצחק, הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד. נעשו כמה מהלכים ברבנות הראשית, הכל בעצתי. דרעי ואטיאס עשו מה שאמרתי".

 מרן הגר"ע יוסף  הוסיף עוד בלווין: יש אומרים שאני תומך בהם, חלילה וחס לא היו דברים מעולם, אני לא תומך אלא בבני הגאון רבי יצחק, ומי שיבוא ויאמר אני תומך בו אז תדעו שהבל יוצא מפיו. הרב עמאר הבטיחני שיתמוך בבני..

בשיעור השתתפו שלושת האחים למשפחת יוסף, הרבנים אברהם יצחק ודוד,  שמביעים תמיכה במועמדות הרב יצחק לתפקיד הרב הראשי.

 אמש הוציאו בבית הרב  סרטון וידאו  בו מודה  הרב יוסף לריבונו של עולם על כך שנותן לו חיים, "יסור יסרני יה ולמוות לא נתנני", אמר הרב כשרומז על הכאבים אותם הוא סובל ועל הניתוח אותו עבר לאחרונה.

"מה אשיב לה' כל תגמולוהי עלי שזיכני לראות בנים ובני בנים עוסקים בתורה ומרביצים תורה בישראל ובתוכם בני, ידידי, יקירי, הגאון רבי יצחק יוסף מחבר הספרים ילקוט יוסף".

הרב יוסף אמר, "החלטנו שהוא יהיה המועמד המתאים לרב הראשי לישראל. אני ממליץ לפני כל חברי הגוף הבוחר ליראי ה' ולחושבי שמו שזיכה אותם הקב"ה להיות חברי הגוף הבוחר – לא רק שכל אחד יצביע בעד הרב יצחק, אלא ישפיע על אחרים שלא יודעים ולהגיד להם שמצוה גדולה באה לידם כדי לבחור בתלמיד חכם שימשיך את דרכו להנהיג את עם ישראל בהרבצת התורה".

הרב יוסף הבהיר עוד כי כל כוונתו לטובת עם ישראל, "סהדי במרומים שאין אני מתכוון אלא לטובת עם ישראל ולא לכבודי".

צילום: פלאש 90

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כעת המתמודדים והבוחרים הספרדים במבחן התורה האם יאותו לשמוע למלאך ה' !

    yeshurun |
    הגב