במעמד שר הבריאות: נחנך מיון 'טרם' בפסגת זאב

בהשתתפות שר הבריאות, בכירי קופות החולים, סגנית רה"ע ואישי ציבור התקיים טקס חנוכת הבית למיון 'טרם' בשכונת פסגת זאב בירושלים * רשת מיוני טרם ממשיכה לחדש ומפרסמת את מדדי איכות המקצועיים בתחום

אירוע רב רושם נערך בשכונת פסגת זאב, עת נחנך באופן פורמאלי מיון 'טרם' שמשרת את תושבי פסגת זאב והסביבה.
בטקס חנוכת הבית כיבדו בנוכחותם שר הבריאות חבר הכנסת הרב יעקב ליצמן, סגנית ראש העיר הגב' יעל אנטבי, מנהלי קופות החולים, וראשי ומנהלי 'טרם'.
במהלך הטקס שיבחו הנוכחים את יוזמת 'טרם' להקים סניף בפסגת זאב, דבר שמשפר באופן משמעותי את איכות הטיפול והזמינות הרפואית בעת מקרה חירום, בכל האזור כולו ומעניק איכות טיפול ושירות חדשני.
מיון 'טרם' בפסגת זאב נפתח לאור בקשת העירייה באמצעות סגנית ראש העיר הגב' יעל אנטבי, ומעניק מענה לאזור צפון ירושלים וישובי בנימין. סניף זה מצטרף לסניפי 'טרם' ברחבי ירושלים ובהם ברוממה, טיילת והגדוד העברי. רק לאחרונה הושק במיון 'טרם' ברוממה מיון נשים בשעות הערב אשר מעניק שירותי רפואת נשים דחופה, מוניטור ואולטרה סאונד בידי מומחי רפואה בתחום.
המיון החדש של 'טרם' ברחוב משה דיין 158 משרת את התושבים שנזקקים לרפואה דחופה במהירות המקסימאלית מבלי לפגוע במקצועיות הטיפול ובמקרים מסוימים אף מעניק מענה רפואי במקרים שמצריכים אשפוז.
המיון פתוח בימים א-ה מהשעה 18:00 ועד 23:30, שישי מהשעה 12:00 ועד 23:30, שבת מהשעה 09:00 ועד 23:30.
שר הבריאות הרב יעקב ליצמן שיבח את היוזמה ואמר: "אנחנו שומעים על העומסים בחדרי המיון בבתי החולים, והתשובה לזה היא היא פתיחת סניפים נוספים לרפואה דחופה ברחבי הארץ. הדבר הזה הוכח כמה שמפחית את העומסים בחדרי המיון ומעניק שירות מצוין למטופלים".
בהתייחסו למהפכת המזון הבריא אותו הוא מוביל אמר שר הבריאות: "בניגוד למה שאומרים, לא אמרתי שלא לאכול סופגניות בכלל. אמרתי שלא יהיה כבית הלל שמוסיף והולך כל יום, זה לא צריך להיות כמו הנרות בחנוכיה, אלא כבית שמאי שהולך פוחת".
מנכ"ל רשת מיוני 'טרם' מר נתן אפלבאום אמר: "נגישות שרותי הרפואה דחופה הם אחד מהצרכים הבסיסים ביותר של כל חברה וחברה בכל עיר ועיר, ולפעמים לצערנו גם החסרים ביותר. השליחות שלקחנו על עצמנו בטרם, הוא לתת מענה לצורך זה, ולדאוג, שכל מטופל יכול לקבל שירותי רפואה דחופה מהירים ומקצועיים, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 יום בשנה".
"לפני שנה פרסמנו לראשונה 14 מדדי איכות מקצועיים בתחום הרפואה דחופה, המדדים בוחנים את האיכות המקצועי כגון זיהוי מידי ומוצלח של בעיות חריפות, שימוש מושכל בתרופות, דיוק באבחון ועוד. אנו שמחים שאנו עומדים בצורה מוצלחת ביעדים ומעניקים שירות מקצועי ובלתי מתפשר למטופלים הרבים שפוקדים אותנו"
המיון החדש של 'טרם' בפסגת זאב משרת את תושבי האזור שנזקקים לרפואה דחופה במהירות המקסימאלית מבלי לפגוע במקצועיות הטיפול ובמקרים מסוימים אף מעניק מענה רפואי במקרים שמצריכים אשפוז.
אל מיוני 'טרם' ברחבי הארץ מגיעים חברי קופות החולים הנזקקים לטיפולים דחופים שמבקשים לקבל טיפול מקצועי ואיכותי וללא זמני המתנה ארוכים המאפיינים את חדרי המיון בבתי החולים.
במיון 'טרם' ניתנים שירותים מגוונים בידי בכירי אנשי המקצוע הרפואיים כאשר במיון מעטפת רחבה של שירותי מעבדה, רנטגן והדמיה, לצד טיפולים מגוונים הניתנים בידי רופאים בכירים. על פי נתוני 'טרם' חוסכים רוב רובם של המטופלים עם הגעתם ל'טרם' את ההגעה לחדרי המיון המרוחקים והסואנים ובכך משלימים את הטיפול המקצועי במסגרת מיון 'טרם' בתוך כשעה.
את 'טרם' פוקדים בכל שנה כמיליון איש שמטופלים על ידי הצוות הרפואי במקצועיות עם מיטב הציוד הרפואי.
לדברי צור אדמון מנהל מחוז ירושלים ב'טרם': "הסניף נפתח לאחר תיאום וסקירה יסודית של צורכי המחוז מבחינת הפיזור הנכון של הסניפים בירושלים, בקרוב מתוכנן סניף נוסף שישלים את פריסתנו ואת ההנגשה למתן מענה לכל תושבי ירושלים והסביבה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.