במערכת הפוליטית מגיבים: הלב נקרע על 13 הפרחים שנקטפו מהעץ של גולני

במערכת הפוליטית מגיבים לאסון בס'געייה, ח"כ שאול מופז מגיב בפייסבוק וכותב:"הלב נקרע על 13 הפרחים שנקטפו מהעץ של גולני. כל התגובות

אבל בישראל: לאחר שהותר לפרסום על נפילתם בקרב של 13 לוחמי גולני, במערכת הפוליטית מיהרו להגיב.

ח"כ משה פייגלין מסר בתגובה:  "לבנו עם משפחות החיילים הגיבורים שמסרו נפשם להצלתנו. כולנו בתפילה לרפואת החיילים הפצועים ולשלומם של הלוחמים.

דווקא ברגעים אלו חשוב שנצא בתביעה מוסרית ברורה להפסיק את הרחמנות הפסולה על אויבנו. דם בנינו יקר מכל דם אויב ואסור לנו לסכן אותם לשווא. יש להכניע את האויב, אסור לספק לו חשמל אוכל וכל ציוד אחר, עד שייכנע ויתפרק מנשקו". מסר פייגלין.

ח"כ יואל רזבוזוב מיש עתיד הגיב בפייסבוק וכתב: הלב כואב והעיניים מלאות בדמעות.  18 חיילי צה"ל נהרגו ב-13 ימי מבצע "צוק איתן".

בשעות קשות אלו, לא נותר אלא לחזק את ידי המשפחות השכולות. תודה שגידלתם בנים לתפארת, שיצאו לקרב מתוך אמונה שלמה שהם יביאו את הביטחון לתושבי הדרום ולמדינת ישראל כולה. שלא תדעו עוד צער.
כולי תקווה שהמבצע הזה יסתיים מהר ככל האפשר, ללא עוד נפגעים מכוחותינו.  חיילינו היקרים שבשדה הקרב, שימרו על עצמכם ובצעו את המוטל עליכם כהלכה, כדי שמותם של ילדינו וחבריכם לקרב לא יהיה לשווא.
ח"כ שאול מופז מגיב בפייסבוק וכותב:"הלב נקרע על 13 הפרחים שנקטפו מהעץ של גולני. צה"ל חזק וימשיך במשימתו, בשבילם, בשבילנו. תנחומי למשפחות, יהי זכרם ברוך".
ח"כ יוני שטבון, רס"ן במיל' מחטיבת גולני, ביקר היום (ראשון) חלק מפצועי החטיבה, מהם גם חבריו הטובים. עם פרסום הודעת דובר צה"ל על הרוגי גולני, מסר שטבון שמכיר אישית את חלק מהפצועים וההרוגים: "גולני היא חטיבה שספגה מכות קשות, אך תמיד ידעה ותדע להכות מנה אחת אפיים". לדבריו, "התוצאה הקשה צריכה לדרבן אותנו להמשיך במימוש יעדי המבצע, להכות בחמאס ולהשיב את הביטחון לאזרחי ישראל". שטבון הבהיר כי "המציאות הנורמאלית היא, שלוחמים נמצאים בחזית ולא משפחות וילדים", והוסיף כי "נכון, מלחמה גובה מחיר כבד, אך אסור לשכוח שלוחמים תפקידם להגן על ביטחון ישראל."
יום קשה.
חברת  הכנסת איילת שקד הגיבה:
מחיר הדמים ששילמנו כבד, כבד מאוד.
שלוש עשרה משפחות התבשרנו היום על מות יקיריהם.
המחשבות על השניות האחרונות לחייהם, על הגברים שהיו ועל הגברים שיכלו להיות, אלמלא נפלו על ידי האויב המתועב, מטרידות ולא נותנות מנוח.חטיבת גולני, שזכיתי לשרת בה, משלמת יחד עם שאר הלוחמים שלנו, את מחיר הדמים של חיינו בארץ הזאת, וזהו מחיר כבד ביותר, כואב ביותר.

אבל בגולני מלמדים שעל אף הקושי והכאב לא מפסיקים. ממשיכים תמיד קדימה, כי הצוואה של האחים שלנו בגולני היא לעמוד במשימה למרות הכל, כדי שביישובים, שאורותיהם מרצדים מאחורי הגב כשיוצאים למשימה, יוכלו הילדים לגדול בשקט.

כך היה במלחמת השחרור ובמבצע קדש. כך בששת הימים, בהתשה וביום הכיפורים. כך במלחמות בלבנון ובחומת מגן. וכך יהיה גם הפעם עד לניצחון.

בדמייך חיי.
יהי זכרם ברוך.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.