צפו: במקום חדשות 2 – קריאות מואזין (וידאו)

צופים בערוץ 2 באמצעות קליטה לווינית, הופתעו לגלות הערב (שלישי) כי באמצע שידור המהדורה המרכזית – הוחשך המסך וקול המואזין בקע מהמרקע. { האקרים פרצו}

צופים בערוץ 2 באמצעות קליטה לווינית, הופתעו לגלות הערב (שלישי) כי באמצע שידור המהדורה המרכזית – הוחשך המסך וקול המואזין בקע מהמרקע.

האקרים השתלטו על שידורי מהדורת חדשות 2, ובמקום – שידרו קריאת מואזין

פורסם על ידי ‏החדשות‏ ב- יום שלישי, 29 בנובמבר 2016

הערכה היא  שככל הנראה האקרים השתלטו על שידור הלווין של ערוץ 2 ושיבשו את השידור ביישובים רבים, בעיקר ביישובים הערבים באזור.

בעקבות תלונות רבות שהגיעו לחדשות 2 Online נבדקה התקלה והתברר כי משום שערוץ 2 משודר ללא הצפנה בקליטה הלווינית, ניתן לשבש את השידור.

דוגמה לכך , ניתן למצוא בחיפה, טמרה וכפר מנדא, שם סיפרו התושבים כי לאחר שהוחשך המסך נשמע קול המואזין, ולאחר מכן הוקרנו תמונות בהן נכתב "אללה הוא הגדול ביותר" והוקראו פסוקי קוראן.

 

תושבים מאזור הגליל אמרו בשיחה עם חדשות 2 Online כי לא מדובר בפעם הראשונה שמתרחשת תקלה כזו. "זה קרה כבר בעבר", הם מספרים. "באוקטובר האחרון על רקע העימותים ברחבי הארץ הייתה השתלטות דומה שהחשיכו את המשך ולאחר מכן שידרו תמונות וסרטוני תעמולה בשפה העברית. בחיפה, טמרה, כפר מנדה וישובים נוספים בגליל ועכו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.