במקום לשנוא אותי תתפללו עלי / טור כואב

דוד, חרדי המתמודד עם ניסיונותיהם של אנשי המצעד, בטור כואב ל'קוקר': "לא מבקש הצדקה או הבנה, רק שתפסיקו לשנוא אותנו"

קוראים לי דוד, אני מגיע ממשפחה טובה, למדתי בישיבה מצוינת וכיום אני עמל לפרנסתי באחד מענפי השיווק.

כשאני כותב "כיום" אני מדבר על גיל 29. גיל 29 ועדיין רווק. רווק מבחירה. לא מעוניין להתחתן בנתונים הנוכחיים.

ומהם הנתונים הנוכחיים? מפאת העובדה שהדברים נכתבים באתר חרדי אני אמנע מלציין אותם, יותר נכון אותו, את אותו נתון אכזרי שממרר את חיי וגורם לי להעדיף בדידות על פני חיים עם בת זוג שאותה "אפיל בפח" של שקרים באשר לזהות האמיתית שלי.

לא, אני ממש לא גאה בניסיון שלי, להפך: אני כואב אותו ומנסה להילחם בו. אני מתפלל לקב"ה יום יום שיסיר אותו מעלי וייתן לי את האפשרות לחיות חיים רגילים ושלווים.

עד שזה יקרה, אני כאן כי לשתף אתכם בתחושות הקשות שלי לנוכח אירועי הימים האחרונים. בתוך עמי אני יושב ואני יודע שזה ממש לא הוגן להאשים את הציבור הנפלא שלנו ברצח המתועב במצעד. אני יודע שבשנים האחרונות ההתעסקות במצעד ובמשתתפיו נעדרה לגמרי מהשיח ברחוב החרדי. לא מדברים על זה, לא דנים בזה ולא נאבקים כנגד זה.

אני גם יודע שבשנים שהנושא כן עלה על סדר היום, הודגש שוב ושוב כי אלימות אינה דרכנו. היתה אבחנה ברורה בין מחאה כואבת להתפרעות ומעשי קיצון אלימים.

אבל, וזה אבל כואב, מעבר למחאה ולעמדה העקרונית של הציבור, קיימת גם מוסכמה של שנאה כלפי אותם אנשים – ואני בתוכם. לא גינוי, לא כאב, לא מחאה, שנאה. דחייה. תיעוב אמיתי.

והשנאה הזאת היא זו שכואבת לי. היא כואבת לי כי היא מופנת לאנשים שע"פ רוב מתמודדים עם ניסיונות קשים שאף אחד מהשונאים והמוחים לא מסוגל אפילו לדמיין. היא כואבת לי משום שאני יודע שאם מישהו מאותם שונאים היה מודע באמת לסאת הייסורים שממלאת אותי ושכמותי מידי יום – הוא לא היה שונא, הוא היה מרחם. מרחם ומתפלל.

לא ראיתי ששונאים ככה מחללי שבת, לא ראיתי שמתעבים ככה אוכלי שרצים, רק בנושא הזה קיימת שנאה. שנאה אמיתית והרסנית. וכלפי מי, למען השם? כלפי מי? כלפי מי שהכי פחות אפשר לבוא אליהם בטענות, שהכי לא אשמים במצב שלהם.

אינני מתכוון לבקש הבנה – בטח שלא הצדקה – למציאות החיים שלי. אבל חשוב לי לחדד מסר אחד: אל תשנאו אותנו, מעולם לא עמדתם במקום בו אני וחברי עומדים! אל תבוזו לנו, מעולם לא התייסרתם בייסורים אותם אני וחבר חווים.

תחמלו, תרחמו ותתפללו. כן, תתפללו. זה הכי חשוב. אולי מה שלא עשו התפילות שלי יעשו התפילות שלכם.

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אבל התורה הקדושה אומרת על ענין זה "ת ו ע ב ה", ועל חילול שבת וכדומה לא אמרה תורה שזה "ת ו ע בה" וכדאי מאד לזכור את דברי הרמב"ן הנפלאים שמבאר האיך שייך שאדם יבא לידי חטא של שכיבה עם בהמה, ומבאר שאם אדם יורד מקדושתו למשכב זכר הרי הוא יורד עוד ועוד עד שהוא מקבל יצר הרע על טבעי.
  ומצד שני כדאי לזכוא את דברי המדרש תנחומא ישב אדם בקרן זוית בתוך ביתו ולא עבר עבירה אמר הקב"ה אני מגלהו ביותר, ולהיפך ישב אדם ועבר עבירה בקרן זוית בביתו ואומר מי רואני אמר הקב"ה אני מפרסמו ביותר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ובהמשך לתגובתי, אתה מציג את עצמך כאדם חרדי. מה עם פרו ורבו? מה עם מצוות הקשורות באישה? ילדים? מה עם הוצאה לבטלה? אל תשחק על רגשות, תבדוק היטב היטב לעומק, מאיפה ההרגשה המסכנה הזו. תתאפס על עצמך ולך תתחתן.

  רפי |
  הגב
 3. אתה מדבר שטויות. זה שיש לך תאווה לגברים, לא הופך אותך למסכן שצריך רחמים ותפילה. להיות הומו זה לא מחלה, זו נטייה חברתית או חשק של אדם חלש, בעברית- לפלף. לו זה היה מחלה או מום מולד היית פטור ממצוות מסויימות כמו טומטום ואנדרוגינוס או חש"ו. התורה הגדירה משכב זכור כמשהו שאסור לעשות, לא כמשהו שאין לאדם ברירה. משכב זכור אסור כמו שאסור לגנוב, כמו שאסור לכתוב כתובת קעקע על הגוף וכו'.

  אין בנו שנאה לאף אחד מאותם אנשים, יש בנו תיעוב מהמעשים הנלוזים, אך הגרוע מכל, הוא הכעס על הצורה בה הם מפיצים את הדברים, לעשות רעש, לצעוד כמו בהמות במצעדי תועבה וכו'.

  מה שאותי מעצבן, למה עם ישראל צריך להיות יותר נאור מהאחרים? המצעד הגדול בעולם נערך בתל אביב, וזה הזוי.

  ה' ירחם עליך ושכמותך.

  רפי |
  הגב
 4. יהי רצון שה' הטוב יתן לך כוח להתמודד ותזכה לצאת מחושך לאור מיגון לשמחה בקרוב אמן!!!!

  אניי |
  הגב
 5. התיעוב והשנאה באה מזה שמתגאים בזה, ולא כואבים כמוך. מתריסים בגלוי ובמרד נגד השי"ת רח"ל! עליך אין לנו אכן רק לרחם ולקוות שתצליח להתגבר

  ברוך |
  הגב
 6. אדרבה, בהנחה שאתה שומר על קדושתך, הרי שאתה בבחינת יוסף הצדיק- ואתה קדוש וטהור עליון. נדיר למצוא אדם בעל מדרגה שכזו-בדור שלנו.
  השנאה היא פוליטית ומופנית למגזר שמחצין ואונס אותנו לקבל להיחשף ולראות דברים שדוחים אותנו.
  חוסר ההסכמה היא כלפי הדרך ואורך החיים הפסול והשלילי, ולא כלפי האנשים עצמם-בוודאי לא כלפי מי ששומר על קדושתו.

  אף אחד לא שונא אותך |
  הגב
 7. אחי, אי אפשר להאשים את התנאים שבהם הקב"ה שם אותך (על מנת לנסותך). תמיד יש לך בחירה חופשית להילחם בנטיותיך ולהשתחרר מהם לאט-לאט עד שגם תוכל להתחתן כדמו"י. הכלא שלך הוא מנטלי, אתה לא מצליח להתגבר על נטייתך דווקא משום שכל הזמן אתה אומר לעצמך "כזה אני, ואני לא יכול להשתנות". אולם האמת היא, שעד כאן דברי יצר הרע. ובמציאות, היו הרבה בחורים שהשתחררו מהמשיכה לבני מינם, אחרי שלקחו אחריות על עצמם ועל מעשיהם, והבינו שעל הכל יביאם הקב"ה במשפט. ולכן התאמצו להתחתן ולהקים בית כרצון השי"ת, וע"פ הכלל דהבא להיטהר מסייעין לו אכן נסתייעו והקימו משפחות יפות. וברבות הימים שכחו ואינם מסוגלים יותר אפילו לדמיין את הנטייה לבני מינם שבעבר היו "קשורים בה ככלב".

  מאחל לך הצלחה! ושתצליח לחזור בתשובה שלימה, זכור, הקב"ה ממתין לך עדיין שתחזור אליו. אולי אתה התייאשת, אבל הקב"ה עוד לא התייאש ממך. הוא עדיין ממשיך להעניק לך חיים כוח ובריאות כל הזמן, והוא מקווה ומצפה ממך שתתגבר כארי לנצח הנסיונות הקשים שמשמים החליטו להעמיד אותך בהם, ושתשוב אליו וגם תתקן אח"כ את כל העבר המצער שלך.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. כואב הלב…
  ה' יתן לך כוח להתמודד עם הבעיה
  שנזכה בקרוב לבנין ביהמ"ק ולביאת משיח צדקינו
  שבטח יצדיע לך על שאינך מתייאש מתפילה ושאינך מתחתן ומפיל אשה ב"פח".
  כדאי לנסות את "חברים מקשיבים"-הם מפנים לטיפול. מספרים(איני יודע אם זה נכון) שמספר אנשים טופלו והם התחתנו וחיים עם נשותיהם באושר.

  אלירן |
  הגב
  • תבדוק גם אצל הרב בורנשטיין במכון פועה

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב