במקסיקו זועמים על טראמפ: "לא נממן החומה"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם אתמול על השלמת החומה לאורך הגבול הדרומי – והצהיר כי מקסיקו תממן את הקמתה – הנשיא המקסיקני מצדו לא נותר חייב ומבהיר: "לא נשלם על שום חומה". { לא חושש}

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ  חתם אתמול על השלמת החומה לאורך הגבול הדרומי – והצהיר כי מקסיקו תממן את הקמתה – הנשיא המקסיקני  מצדו לא נותר  חייב ומבהיר: "לא נשלם על שום חומה".

הנשיא, אנריקה פנייה נייטו, העלה סרטון לחשבון הטוויטר שלו בו השיב לטרמאפ. "מקסיקו לא מאמינה בחומות", הדגיש פנייה נייטו. הנשיא הוסיף עם זאת כי בכוונתו לקבל עדכונים מאנשי ממשלו שהגיעו לוושינגטון אתמול לפני שינקוט צעדים בעקבות ההחלטה של טראמפ.

פנה נייטו אמר כי. "50 קונסוליות מקסיקניות בארה"ב ידאגו לזכויותיהם של המהגרים ממקסיקו", אמר הנשיא והבהיר: "מקסיקו מציעה ומצפה לכבוד".

טראמפ  התראיין לרשת ABC האמריקנית וטען שם כי הבנייה תחל להערכתו כבר בחודשים הקרובים. טראמפ חזר על הטענה שלו לפיה מקסיקו אף תשלם על בניית החומה. "אנחנו נתחיל את המשא ומתן בנושא יחסית בקרוב", טען הנשיא בריאיון. "ויהיה תשלום, אולי בצורת פיצוי, אבל יהיה תשלום. חייבים להבין שבניית החומה הוא מהלך טוב עבור ארצות הברית".

זהו הצעד הראשון להבטיח את הגבולות שלנו", אמר דובר הבית הלבן  על ההחלטה. "זה יעצור את זרם הסמים, פשע, והמהגרים הבלתי חוקיים המגיעים לארה"ב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.