במרצ חוגגים: בג"ץ הורה לעכב את מינוי הרב הצבאי הראשי קרים

שופטי בג"ץ קיבלו את עתירת חברות הכנסת ממרצ והוציאו צו ביניים לעיכוב מינויו של אל"מ הרב אייל קרים לרב הצבאי הראשי. במרצ צוהלים. לשכת הרב קרים:"מצער מאוד שבג"צ משתף איתם פעולה".

שופטי בג"ץ קיבלו את עתירת חברות הכנסת ממרצ והוציאו צו ביניים לעיכוב מינויו של אל"מ אייל קרים לרב הצבאי הראשי.

העתירה באה בעקבות התבטאויותיו של הרב בעבר, בנוגע להיתר לאנוס נשים במלחמה ונגד קהילת הלהט"ב. ביהמ״ש על קרים: "האמירות שלו קשות מאוד". הדרישה של בג״צ לרב קרים: ״הסבר את עמדתך בתוך 48 שעות״. יו"ר מרצ גלאון: "ההחלטה לא מותירה למוסד הרבצ"ר ליפול לידי הומופוב, גזען ושונא זרים".

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) אמרה על החלטת בג"צ: "ניצחנו הבוקר את קולות ‏השוביניזם והגזענות. בג"צ בהחלטה תקדימית לעצור את מינויו של הרבצ״ר בעקבות העתירה שהגשנו. זו אמירה ערכית ומסר מוסרי חשוב לצה"ל ולחיילות והחיילים המשרתים בו. רב ראשי צבאי הוא דמות שמסמלת ערכיות ומוסר ולא יכול להחזיק בדעות גזעניות שוביניסטיות ופוגעניות. אנחנו נמשיך להיאבק כנגד כל אדם או מוסד שמבקש להדיר או לפגוע במאבק לחברה צודקת, שוויונית והוגנת"

מלשכת הרבצ"ר הרב אייל קרים נמסר בתגובה, "אין סוף להתעמרות של חברי מר"צ נגד כל סממן יהודי בצה"ל. עתירת המפלגה מסמלת זלזול עמוק ברמטכ"ל גבי אייזנקוט שגיבה בפה מלא את הרבצ"ר הנכנס. תרבות החיטוט במאגרי תשובות הלכתיות ופסילת מועמדים על פיהן חייבת להפסק, כמו תרבות ההשתקה של כל מי שאינו מתיישר על פי הקו הרצוי של ארגוני שמאל קיצוני. היה מצופה משופטי בג"ץ לדחות את העתירה על הסף ולהבהיר לחברות הכנסת ממר"צ שמדובר בהשגת גבול מסוכנת ורעה והתערבות שאין כמותה בעולם התורה וההלכה. לא היה ולא נברא. באופן מוטה הוציאו את דברי הרב מהקשרם וסילפו אותם. מצער מאוד ששופטי בג"ץ משתפים פעולה עם אותם שרוצים להחליש את הרבנות הצבאית תוך החלשת צה"ל כולו. מדובר בהחלטה רעה שתזכר לדראון. "הרב אייל קרים הינו תלמיד חכם, מאיר פנים ובעל מידות טובות שעתיד לדאוג לכל חייל וחיילת באשר הם."

כזכור, ביום רביעי השבוע אמור היה הרבצ"ר אייל קרים להכנס לתפקידו, במקום הרב רפי פרץ.

השר אורי אריאל הגיב בחריפות על הפסיקה: ‏״פסיקת בג״צ בנוגע לרבצ״ר היא שערוריה. ‏הרב קרים היקר, אל תסכים לסתימת הפיות ואל תחזור בך מפסיקות הלכתיות שאתה מאמין בהם. היום זה אתה מחר זה כולנו".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הצטרף: "אני קורא לרב קרים שלא לחזור בו מפסיקותיו ההלכתית. נעמוד מאחוריו ונילחם בכל הכח על המינוי שלו, על זכותם של רבנים לפסוק הלכה ונגד בולשביזם".

ח"כ מוטי יוגב הגיב אף הוא: בג"צ שבר את הכלים בהתערבותו הגסה במינויים בצה"ל. כניעת בג"צ לעמדות השמאל הקיצוני, זה אקטביזם שיפוטי גס ובוטה ופגיעה קשה בדמוקרטיה הישראלית, במדינת ישראל, בצה"ל ובמפקדיו".