במשרד הבריאות מזהירים: "נשים בהריון בקבוצת סיכון"

האם נשים בהריון ויולדות נמצאות בקבוצת סיכון בגלל הנגיף? לפי גורם במשרד הבריאות, אם אתן בהריון או אחרי לידה, עליכן להישמר כמו מבוגרים בקבוצת סיכון

האם נשים בהריון ויולדות נמצאות בקבוצת סיכון בגלל הנגיף? מאמר חשוב שפורסם בתאריך ה-17/04/20 ב-NEJM ומסכם ממצאים מ-118 נשים הריוניות עם זיהום בקורונה. הסימפטומים השכיחים שתוארו היו חום (75%) ושיעול (73%). סימפטומים פחות שכיחים היו עייפות (17%), קשיי נשימה (7%), שלשולים (7%) וכאב ראש (6%).למרבית (79%) מהנשים שעברו בדיקת סיטי ריאות (כך היה מקובל בסין בתחילת ההתפרצות למרות שזה מיותר כמובן) היו תסנינים ריאתיים. רוב הנשים (92%) היו עם מחלה קלה. תשע (8%) היו עם מחלה שהמחברים הגדירו כקשה בכלל שהיו להן סטורציות נמוכות. רק אחת מהן נזקקה להעשרה בחמצן , לא להנשמה.

אלא שמאז הגיעו למחלקת טיפול נמרץ בישראל מספר יולדות במצב קשה, וכך צייץ הבוקר מני גירא בדף הטוויטר שלו: "כמה נשים בהריון ששמעתי, שחלו בקורונה, עברו את תקופת המחלה בצורה קשה יותר מאחרות בגילן. בדקתי וגורם בכיר במשרד הבריאות מאשר: "נשים בהריון, ואחר הריון, נחשבות קטגורית לקבוצת סיכון".

גירא מציין עוד כי "חשוב לעדכון אלפי משפחות! המשמעות בעת הזו: הסתגרות וזהירות במקסימום, כמו בקבוצת גיל 70+

גירא שוב ומבהיר: "בהגדרה הרשמית, נשים בהריון אינן בקטגוריית סיכון. דווקא לכן, חשוב לדעת: "נשים הנמצאות לפני לידה או אחריה, נמצאות בסיכון גבוה יותר. צריך לקחת את זה בחשבון"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.