במשרד הבריאות מכחישים את הפרסום ב'הארץ'

ע"פ הפרסום, משרד הבריאות ימליץ בקרוב על ביטול מנהג ה'פריעה' בברית המילה. בסביבת ליצמן מכחישים: "נציג המשרד יתנגד" {הסערה הבאה?}

הפרסום וההכחשה: העיתון 'הארץ' מפרסם הבוקר כי משרד הבריאות מתכנן להפיץ מסמך מפורט העוסק בסכנות וביתרונות הרפואיים ברית המילה. ע"פ הפרסום, במסמך, שיופץ באופן קבוע ליולדות ולהורים טריים, ימליץ המשרד להימנע ממנהג המציצה בפה (פריעה) מאחר ולטענתם הוא מגדיל פי 3.5 את הסיכון להידבקות של התינוק בהרפס.

יצוין כי גם בארה"ב התעוררה סערה דומה לפני מספר שנים כאשר היו מי שזממו לבטל את המנהג העתיק, אולם ראש עיריית ניו-יורק הוביל לביטול היוזמה ברגע האחרון.

הפרסום עורר תמיהה רבה אצל שומרי המצוות בכלל והמוהלים בפרט. "לא יעלה על הדעת ששר חרדי יתן יד לביטול מנהג המסור לנו מדורי דורות", אומר ל'קוקר' מוהל חרדי מפורסם מאזור ירושלים.

בסביבת ליצמן הזדרזו להכחיש את הפרסום וטענו כי המלצה כזאת לא תינתן. "ברור שזה לא נכון. הנושא נדון בועדה הבינמשרדית בתחום המוהלים ונציג משרד הבריאות בוועדה יתנגד לכך", מסר ל'קוקר' דוברו של ליצמן, קובי איזק.

ואילו ממשרד הבריאות נמסר: "חוברת בנושא בריתות מילה, המיועדת לציבור הכללי, נכתבת בימים אלו. בחוברת מפורטים נושאים כגון הליך המילה, מבצע הברית, הכנה לברית, הסיבוכים האפשריים לאחר ברית מילה ועוד. טיוטת החוברת נמצאת בהתדיינות עם המועצה הלאומית לפדיאטריה והאיגוד לרופאי ילדים. היות שבחוברת יש התייחסות להליך המילה ולפעילות הוועדה הבין־משרדית (ועדה של משרד הבריאות והרבנות הראשית), הגרסה המגובשת תועבר לרבנות הראשית לשם קבלת הערותיה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.