"במשרד החינוך ישבו במחשכים לבטל את נוסח החוק"

בעקבות הפרסום ב'אקטואליק' – אומר ח"כ מרגי: "במשרד החינוך ישבו במחשכים עם עסקן פוליטי מאחורי גבי כדי לבטל לי את נוסח החוק בעקבות חוק פיקוח על הצהרונים ". צפו

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ח"כ יעקב מרגי מ'שס' כינס אמש את הועדה בראשותו לדון בחוק הפיקוח על הצהרונים, אך בתחילת הדיון השיח בועדה התגלגל לכעס של היו"ר בעקבות פרסום באתר 'אקטואליק'.

כזכור, לפני שלושה ימים חשפנו כאן באתר כי "חכי"ם של 'יהדות התורה' טירפדו חוק של ח"כ מרגי בעקבות חוק פיקוח על הצהרונים שעורר את זעמם של מנהלי המוסדות החרדים שפנו לחכים של יהדות התורה שם נעשתה פניה מרוכזת אל משרד החינוך במטרה לטרפד את החוק", הטענות היו כי "החוק החדש של ח"כ מרגי יגרום לבירוקרטיה מיותרת ומתישה, שכן בהצעת החוק הוסיף ח"כ מרגי שכדי לעגן ולפקח אחר מחירי הצהרונים, יצטרכו המוסדות להמציא מספר אישורים ורישיונות ממשרד החינוך, ולגרום לבירוקרטיה מיותרת עבור כל מוסדות החינוך להם יש צהרונים, אחד ממנהלי המוסדות איתם שוחחנו אמר "הבירוקרטיה המתישה של משרד החינוך ידועה, מוסדות חינוך רבים נסגרו בעקבותיה ואפילו הוקמה ועדה לקיצור התהליכים הללו, ובא מרגי ומכניס כל מיני אישורים מיותרים שלא קשורים לחוק, כל האישורים שנכתבו בחוק של מרגי כבר ממילא מובאים בתחילת השנה ע"י בתי הספר והגנים, שהרי הצהרונים הם המשך להם, אז למה לטרטר שוב פעם את מנהלי הצהרונים לחינם".

בעקבות כך, הוחלט לפנות למשרד החינוך ע"מ לטרפד את החוק של ח"כ מרגי, ולאחר דין ודברים שהגיעו בין חברי הכנסת של 'יהדות התורה'  הוחלט בשיתוף פעולה עם משרד החינוך לשנות את נוסח החוק, ולבטל את האישורים והרשיונות שנדרשו בחוק של ח"כ מרגי. ואתמול בשעות הבוקר כינס מרגי את הועדה בראשותו לדון על החוק המתוקן, אך הישיבה נפתחה בזעם על פרסום הדברים באתר 'אקטואליק' ועל הדרך שבה נעשו הדברים מצד משרד החינוך.

"הנוסח המקורי שאני הגשתי לועדת שרים לענייני חקיקה זה זה (מנופף בדף בידו), אתם (משרד החינוך) רוצים לעשות שינוי למרות שכל ההליך היה בהסכמה אז תיידעו אותנו, אנחנו לא צריכים לקרא באיזה אתר אינטרנט קיקיוני שבמשרד החינוך ישבו במחשכים עם עסקן פוליטי כפי שהחרגתם את ילדי ישראל מתקנות המזון הבריא ונכנעתם לפופוליזם, אני לא אתן לכם, ותעירו לי הערות על סעיף ההגדרות, ואם יש לכם בעיה תפנו לממונה" אמר ח"כ מרגי בזעם.

"יש לנו נוסח שעבר בקריאה טרומית, והבנתי ששועלים קטנים מחבלים בכרמים ניסו בזמן שאנחנו עסקנו בדברים חשובים לטובת החינוך, יש כאלה שתמיד נושאים של פיקוח והסדרה כנראה מאיימת עליהם" המשיך מרגי ורמז כי הוא ינסה להעביר את החוק שלו שעבר בקריאה טרומית ולא את המתוקן שהומלץ ע"י משרד החינוך, אך כמובן שבסיום הועדה הוחלט להמשיך עם החוק המתוקן.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. השועל הקטן שעושה שולחנות עגולים עם עצמו ולא דואג לקהל בוחריו זה יעקב מרגי וצוות יועצי האחיתופל שלו שיושבים בכפר חב"ד רחוקים מקהל היעד שלו והם המגזר החרדי.

  יעקב מרגי בושה לבוחריו.
  חבל שדרעי לא הבין מי הוא
  נצפה מגואטה שילמד אותו פרק בשליחות ציבור

  דודו פרידמן |
  הגב
  • מרגי הח"כ שעובד הכי קשה קהל הבוחרים שלו.

   ח"כ מצויין שלשכתו תמיד מטפלת בפניות ציבור. דואג שנתקדם ולא נשאר מאחור

   יעקב אביסרור |
   הגב
   • כשהכלב בוכה סימן שהאבן פגעה בו

    הוא הביא את זה על עצמו אז מה הוא בוכה?

    משה בן חיים |
    הגב