במתיקות: ניגון הלימוד של הגרי"ש אלישיב(וידאו)

ערב חג מתן תורה: 'קוקר' מגיש סרט מרגש בו נראה מרן פוסק הדור הגרי"ש אלישיב זצ"ל רוכן על דף הגמרא בשעת לילה מאוחרת. הגרי"ש הוסרט בחשאי על ידי אחד מנכדיו ששהה לצדו באותו הלילה. {חַיֵּי עוֹלָם}

ערב חג מתן תורה: 'קוקר' מגיש סרט מרגש בו נראה מרן פוסק הדור הגרי"ש אלישיב זצ"ל רוכן על דף הגמרא בשעת לילה מאוחרת. הגרי"ש הוסרט בחשאי על ידי אחד מנכדיו ששהה לצדו באותו הלילה.

הנכד תיעד את הרב אלישיב זצ"ל כשהוא שקוע בלימוד הגמרא ולא שם לב לסובבים אותו. "מחזה המדגיש את החשוב באמת, את העיקר מול הטפל, את חיי הרוח מול חיי השעה".

מאז היותו ילד ועד חודשים לפטירתו, שקד פוסק הדור על לימוד הגמרא במשך שעות רבות, ללא הפסק. גם כשהגיעו אליו אישים רמי-דרג, הוא תמיד היה נראה על-יד הגמרא, מנצל כל דקה וכל רגע, ללימוד תורה.

לאחר פטירתו סיפר הגאון רבי יוסף אפרתי מקובו ונאמן ביתו: "כשאני מתבקש לומר לאנשים שלא זכו, או לצעירים לנסות לתת להם משהו מאותה הנהגה של הרב אלישיב, אני אומר דבר פשוט כאשר אדם מתבקש לחזור על דברים שהוא ראה בעבר, יש שכחה, הוא זוכר או לא זוכר, מה הייתה מהות היצירה של הרב אלישיב שזכר את כל חלקי התורה".

הרב אפרתי הוסיף: "העקרון היה כמשל אם אדם היה באירוע שקורה לו פעם אחת בחיים, איזה טקס ומפעל חיים שעכשיו הוא חונך הוא לא ישכח. כך נהג הרב אלישיב לגבי כל לימוד תורה שלו, מי שיש לו חשקת תורה כזאת שכל דבר שהוא מעיין לגביו זה אירוע של פעם בחיים מפני גודל אהבה והשתוקקות ללימוד תורה, זה הרב אלישיב".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אנחנו בכשרים חסומים ולא רואים את זה!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אנחנו בכשרים חסומים ולא רואים את זה!!!!
  חבל מאוד!!!!
  יש כאן באתר הרבה סרטים מעניינים אבל היות שאנו חסומים א"א לראות!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב