בן אליעזר יועמד לדין: חשד כי קיבל מיליוני שקלים

היום הודיעה פרקליטות מחוז תל אביב לפרקליטיו של חה"כ לשעבר פואד בן אליעזר כי היועץ המשפטי לממשלה שוקל להעמידו לדין באשמת שוחד ומרמה והלבנת הון. לפי החשד בן אליעזר בתקופת כהונתו כשר וח"כ בשנים 2007 – 2014, קיבל סכומי כסף גדולים מאנשי עסקים בניגוד לחוק. את הכספים הסתיר בן אליעזר על פי החשד, בתרגילים שונים.

לפי טיעוני הפרקליטות בשנת 2011 פנה בן אליעזר לאיש העסקים אברהם נינקאשווילי ודרש ממנו סכום של 400 אלף דולר בתמורה לטובות הנאה שייתן לו מתוקף תפקידו אז כשר התמ"ת. נינקאשווילי שילם ופואד במקביל פעל למינוי מקורבו של איש העסקים כסגן יו"ר הפורום העסקי ישראל-רוסיה. בנוסף פעל בן אליעזר על פי החשד להטות את תנאי קבלת הרישיון לחברת שמן בבעלות נינקאשוילי.

השר לשעבר נחשד גם בעבירות נוספות כמו הצהרת הון כוזבת ליו"ר הכנסת כאשר לא דיווח כלל על הנכסים וההון שצבר ולא הגיש את הדוחו"ת הנדרשים למס הכנסה.
בתגובה מסרו פרקליטיו של בן אליעזר "ארבעה ימים בלבד לפני הבחירות לנשיאות המדינה קיבל בן אליעזר קריאה טלפונית להתייצב ל'בירור' קצר כביכול במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה. בן אליעזר, שהיה בדרך לאזכרה, התייצב מיד ונדהם למצוא עצמו תוך זמן קצר בחקירה תחת אזהרה. לימים התברר כי המידע בגינו נחקר בן אליעזר היה בידי הרשויות כבר למעלה משנה קודם לכן, וחרף האמור נמנעו הרשויות לזמנו לבדיקה בעניין, וראו לנכון לזמנו לחקירה רק 4 ימים בלבד לפני הבחירות, על כל המשתמע מכך".

עוד מסרו הפרקליטים, כי "בן אליעזר הודיע כי אין בכוונתו ליטול חלק בניהול ההליכים בתקשורת, כי הוא נחוש להיאבק על שמו הטוב גם במחיר פגיעה נוספת בבריאותו וכי הוא ישמיע את מכלול טיעוניו, תשובותיו, ותלונותיו הקשות בכל הקשור להתנהלות רשויות האכיפה כלפיו אך ורק בפני היועץ המשפטי לממשלה ואך ורק במסגרת הליך השימוע", מסרו פרקליטיו. "אנו משוכנעים שלאחר שיתאפשר לנו לעיין בחומר החקירה, יהיה בידנו להפריך את החשדות והתמונה תשתנה מקצה לקצה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.