בן ארי ומרזל לא יצטרפו לישי – "הפלג הירושלמי" בדרך?

במפלגתו של אלי ישי מתכוונים שלא לצרף לרשימה את מיכאל בן ארי וברוך מרזל. האם במפלגתו של ישי מתכוונים לצרף את בני תורה?

לקראת המועד האחרון להגשת הרשימות,  במפלגתו של אלי ישי קיבלו החלטה שלא לצרף את לרשימת "העם איתנו"  את מיכאל בן ארי וברוך מרזל מעוצמה לישראל.

בסביבתו של ישי אומרים ל'קוקר' כי בן ארי ומרזל ככל הנראה לא ישובצו ברשימה – וזאת לאור התדמית הקיצונית של עוצמה לישראל בציבור הספרדי שעשויה להרחיק מצביעים פוטנצייאלים ממפלגתו של ישי. גורם במפלגה מסר כי ההחלטה כנראה היא סופית ולא נראה שינוי בעמדתו של ישי.

לאור זאת, עתה לאלי ישי לא יהיה ברירה אלא לשלב את מפלגת בני תורה ברשימתו, בני תורה מונה על פי ההערכות קרוב ל30 אלף קולות שיכולים לקרב את ישי לאחוז החסימה.

אלי ישי עם הגראי''ל מסגל

לעומת זאת, במפלגתו של ישי מנהלים מגעים מול אנשי בני תורה, לעת עתה לא חלה התקדמות במגעים שיבשילו לקראת  ה-1 בחודש – המועד האחרון להגשת הרשימות בעוד כשבוע וחצי.

בבני תורה לא שללו ריצה ביחד עם מפלגתו של אלי ישי,  יהושוע פולק אמר את זה בקולו ברדיו קול ברמה, אם כי עדיין, במערכת הפוליטית מתקשים להאמין כי הפלג הירושלמי יחבור לאלי ישי מה שיהפוך את המפלגה לשעטנז: הפלג הקיצוני שמביעים התנגדות מוחלטת להתייצב בלשכות הצבא שירוצו יחד עם הכיפות הסרוגות שעורכים מעמד "מי שברך" לחיילי צה"ל בשבתות. אך בפוליטיקה כמו בפוליטיקה  הכל אפשרי.

'בני תורה' לא יצביעו ליהדות התורה, אולי יתמכו בסופו של יום באלי ישי", אמר פולק  בראיון לקול ברמה. האזינו לדברים
[alooma ref="da0acc1ecac46701de68b40c4de3693e.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

בסביבתו של ישי אומרים כי בסקרי עומק שבוצעו עולה כי העם איתנו תעבור בוודאות את אחוז החסימה,  גם בסקרים שאנו לא עוברים, אנו נמצאים על גבול החסימה, ובציבור החרדי רבים מפחדים לומר את האמת מחשש שמדובר במתיחה.

מוקדם יותר, דווח כי  הרב משה הגר (ראש המכינה הקדם צבאית ביתיר) כבר יצטרף בימים הקרובים למפלגה וישובץ במקום ריאלי.

ח"כ יוני שטבון אומר "זה נכון שבחלק מהסקרים אנחנו עוברים ובחלק לא, אבל אנחנו לא עושים כרגע שום חיבור עם אף אחד אלא עובדים על חיזוק הרשימה שלנו. לפי הסקרים שאנחנו מחזיקים החיבור עם בן ארי לא יועיל למפלגה.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חבל. אנחנו רוצים איחוד בין המפלגות. מדברים על אחדות חרדים ולאומיים, ובפועל עושים להיפך. בסוף שניהם לא יעברו.

    נחום |
    הגב