בן ארי נפגש עם ישי: "פריצת דרך במגעים"

התקדמות במגעים בין "עצמה יהודית" ל"העם איתנו": מרזל ובן-ארי נפגשו הבוקר עם אלי ישי ובסביבתם מדווחים כי "הושגה פריצת דרך לקראת חתימה בין הצדדים". שתי המפלגות מבקשות להתמודד יחד כבלוק טכני

פריצת דרך במגעים בין יו"ר מפלגת "עוצמה יהודית", ד"ר מיכאל בן ארי ליו"ר מפלגת "יחד-העם איתנו", ח"כ אלי ישי.

השניים נפגשו בניסיון לגבש רשימה אחת שתתמודד בבחירות, מתוך הבנה שריצה של שתי המפלגות בנפרד עלולה לגרום לאיבוד מנדטים למחנה הימין ולעליית השמאל לשלטון.

מיכאל בן-ארי וברוך מרזל הגיעו הבוקר לביתו של אלי ישי בשכונת הר נוף בירושלים על רקע האפשרות לשלבם ברשימתו. גורמים המקורבים לצדדים מספרים כי הפגישה הייתה "טובה" וכי הושגה פריצת דרך משמעותית שעלולה להביא לחתימה בין הצדדים כבר ביממה הקרובה.

עם זאת, החיבור בין המפלגות יוגדר כ"בלוק טכני" בלבד ואחרי הבחירות, בשל הרכבת הקואליציה, "עוצמה יהודית" תיוותר באופוזיציה ואילו אלי ישי יבקש להצטרף לממשלה בהנחה שזו תוקם על ידי יו"ר הליכוד בנימין נתניהו.

לדברי גורם במפלגת "עצמה יהודית", ברוב הסוגיות נרשמה הסכמה בעיקר לנוכח העובדה שהצדדים מודעים לכך שמדובר ב"בלוק טכני" שכל תכליתו היא מעבר של יום הבחירות בהצלחה, ואין זהות בין המפלגות. "אלא שבמהלך המשא ומתן הפתיע נציג ממפלגתו של ישי וטען כי 'הרביעייה הראשונה מוצפת בכיפות סרוגות ואין מקום לעוד כיפה סרוגה ברביעיה הראשונה".

כחלק מהמהלך להפעיל לחץ על אלי ישי ב"עצמה יהודית" הכריזו כבר אמש על רשימתם לכנסת ה-20. אחרי חבר הכנסת לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי, יוצבו עו"ד איתמר בן גביר, יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין ואיש חברון ברוך מרזל.

בתוך כך, מסקר שביצע מכון "פאנלס פוליטיקס" עבור מפלגת "עוצמה יהודית" ופורסם בערוץ 7, עולה כי אם המפלגה תרוץ יחד בבחירות עם מפלגתו של אלי ישי – הרשימה המשותפת תזכה בשבעה מנדטים.

הסקר נערך בקרב 498 איש, מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל. במקרה של חיבור טכני בין המפלגות, גם בבית היהודי וגם בתנועת ש"ס יקבלו פחות מנדטים ממה שמנבאים להן הסקרים, שמתנקזים לרשימה המשותפת של ד"ר מיכאל בן ארי ואלי ישי.

מפלגת הליכוד, על פי הסקר, מקבלת 22 מנדטים. אותו מספר מנדטים תקבל גם רשימת "המחנה הציוני" של יצחק הרצוג וציפי לבני. "הבית היהודי" של נפתלי בנט תזכה ב-13 מנדטים בכנסת הבאה, "יש עתיד" עם 11 מנדטים, הרשימה הערבית המאוחדת עם 11 מנדטים גם כן.

צפו בוידאו וגלריה מהכנס של מפלגת יחד בשירה וריקודים

[alooma ref="e029dac9c792bb473ac759c0a284d972.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שס בגדו במרן,

    הרב מאזוז גדול הדור הספרדי האמיתי, ממשיך דרכו של מרן זצל.

    אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
    הגב